Zawisza zremisował w Gniewinie. W drugiej połowie grał w osłabieniu

Dodano: 21.05.2022 | 22:51

Na zdjęciu: Mateusz Oczkowski strzelił bramkę dla Zawiszy w meczu w Gniewinie.

Serię trzech wyjazdowych spotkań z rzędu, piłkarze bydgoskiego Zawiszy rozpoczęli w sobotę (21 maja) od remisu 1:1 w Gniewinie w starciu z miejscowym Stolem.

Do Gniewina, trener Piotr Kołc nie zabrał podstawowego bramkarza Michała Dumieńskiego, a między słupkami bramki bydgoszczan stanął 18-letni Jarosław Tkaczyk. Inną niespodzianką było wystawienie od pierwszej minuty Sebastiana Weremki, a dotąd pewny gry w wyjściowym składzie Stanisław Wędzelewski rozpoczął mecz na ławce rezerwowych.

„Niebiesko-czarni” bardzo szybko, bo już w dwunastej minucie objęli prowadzenie po trafieniu Mateusza Oczkowskiego. Jednak jeszcze przed przerwą, Zawisza stracił Cypriana Maciejewskiego, który został ukarany drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartką. W drugiej połowie, gospodarzom udało się doprowadzić do wyrównania, a na listę strzelców wpisał się Kamil Patelczyk.

W tabeli III ligi, Zawisza plasuje się na ósmym miejscu, w następnej kolejce zespół trenera Piotra Kołca zagra na wyjeździe ze Świtem Skolwin/Szczecin (29 maja, 16:00).

PIŁKA NOŻNA – III LIGA, GRUPA II – RUNDA WIOSENNA – SEZON 2021/2022 – 30 KOLEJKA – 21.05.2022 R.

STOLEM GNIEWINO – ZAWISZA BYDGOSZCZ 1:1 (0:1)
Bramki: Kamil Patelczyk 60′ – Mateusz Oczkowski 12′

STOLEM: Żynel – Patrzykąt, Wiśniewski, Maszota, Balewski – Jeżowski (82′ Patok), Klarecki, D. Patelczyk, Ryk – Wachowiak, K. Patelczyk.

ZAWISZA: Tkaczyk – Weremko, Jastrzembski, Paliwoda, Oczkowski – Okuniewicz (69′ Tunkiewicz), Maciejewski, Sochań (46′ Mielcarek), Chachuła (61′ Furst), Żyliński (46′ Wędzelewski) – Żylski.

Sędziował: Daniel Kwiecień (Zachodniopomorski ZPN).
Żółte kartki: Wiśniewski, Wachowiak (Stolem) – Sochań, Jastrzembski, Mielcarek (Zawisza).
Czerwona kartka: Maciejewski (Zawisza/45+1′ – druga żółta kartka).