Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Impreza policjantów zakończona skandalem. Minister zleciła kontrolę

Dodano: 23.07.2019 | 09:35

Informację o kontroli podała szefowa resortu spraw wewnętrznych i administracji.

Na zdjęciu:

Fot. Archiwum

Odbędzie się kontrola w kujawsko-pomorskiej policji. To pokłosie zdarzenia, do którego w ubiegły wtorek doszło na jednym z komisariatów w Toruniu.

Wszczęcie natychmiastowej kontroli w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy poleciła szefowa resortu spraw wewnętrznych i administracji. Elżbieta Witek poinformowała o tym w poniedziałkowe przedpołudnie na Twitterze.

Według nieoficjalnych informacji, chodzi o zdarzenie, do którego w miniony wtorek doszło na jednym z toruńskich komisariatów. Miała odbyć się tam impreza zakrapiana alkoholem, podczas której ranny został jeden z policjantów. Z krążącej po internecie wersji wynika, że funkcjonariusz miał uderzyć głową w skrzynkę z hydrantem, w której znajdował się wąż strażacki.

Wydział Kryminalny Komendy Wojewódzkiej Policji prowadzi czynności w związku ze sprawą od wtorkowego wieczoru – mówi nam rzecznik prasowa Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy podinsp. Monika Chlebicz. Dodaje, że trwa obecnie weryfikacja, kto uczestniczył w tym spotkaniu. Wiadomo też, że ranny funkcjonariusz (jest nim naczelnik jednego z wydziałów komendy miejskiej w Toruniu) został przewieziony do szpitala, gdzie przechodził szczegółowe badania. Jednocześnie trwa zabezpieczanie nagrań z kamer monitoringu.

Zapadła już decyzja o odwołaniu dotychczasowej komendant komisariatu Toruń-Śródmieście. Minister Witek na Twitterze jednocześnie zdementowała pojawiające się informacje, jakoby nominację na stopień generalski miał otrzymać szef kujawsko-pomorskich policjantów insp. Paweł Spychała.

 

0 0 votes
Article Rating
Szymon Fiałkowski
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Nemo
Nemo
4 lat temu

tak się bawi, tak się bawi policjaaaa 😉