Bydgoszcz
13C
Niebo głównie zachmurzone
67% wilgotność
Wiatr: 5km/h N
H 13 • L 13
12C
Pon
14C
Wt
13C
Sr
14C
Czw
10C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczRozrywka i kulturaImprezowe lato w Bydgoszczy. Czego możemy się spodziewać?
22.05.2016 | 14:08

Imprezowe lato w Bydgoszczy. Czego możemy się spodziewać?

Zobaczcie spis najważniejszych wydarzeń kulturalnych, które odbędą się już niedługo.

Na zdjęciu: Rzeka Muzyki wzbudza zainteresowanie osób w różnym wieku

Fot. Leszek Grabowski

Pierwsze imprezy plenerowe już za nami, lecz najważniejsze festiwale dopiero się odbędą. Na jakie wydarzenia warto poczekać?

Ster na Bydgoszcz
W połowie czerwca (17-19.06) na Wyspie Młyńskiej odbędzie się najważniejsze wodne święto w regionie. IX Bydgoski Festiwal Wodny Ster na Bydgoszcz to przedsięwzięcie łączące świat żeglarzy, artystów i podróżników. W ramach festiwalu odbędzie się m.in. wyścig łodzi zbudowanych z plastikowych butelek i pokaz laserowy. Nie zabraknie również koncertów, a największy z nich odbędzie się pierwszego dnia festiwalu. Będzie to koncert z okazji 670. urodzin Bydgoszczy. Artyści, którzy pojawią się na scenie to Imany, Moya, Anka i Goose Bumps. Bilety na ten koncert kosztują 29 zł. Udział w pozostałych dniach festiwalu jest darmowy.

10. Bydgoski Festiwal Sztuki Perkusyjnej Drums Fusion
Jeszcze w czerwcu świętować będą amatorzy perkusyjnych brzmień oraz bębniarze z wieloletnim stażem. W dniach 21-25 czerwca odbędzie się 10. Bydgoski Festiwal Sztuki Perkusyjnej Drums Fusion. Na jubileuszowym festiwalu zagoszczą gwiazdy światowego formatu. Oprócz tego, przy okazji festiwalu odbędzie się próba pobicia rekordu Guinnessa w największej liczbie osób grających na jednym bębnie o średnicy 10 m. Osoby pragnące przyczynić się do ustanowienia nowego wyniku zgromadzą się 25 czerwca o godz. 17:00 na Starym Rynku w Bydgoszczy.

Otwieracz/Powitanie Lata 2016
Wakacje nie mogą rozpocząć się bez tradycyjnej imprezy w Myślęcinku. Tegoroczny „Otwieracz/Powitanie Lata 2016 odbędzie się w ostatni weekend czerwca. Osoby zgromadzone na polanie Różopole na pewno nie będą narzekać na nudę! 26 czerwca na scenie w Myślęcinku zaprezentują się znani wykonawcy tacy jak: Patrycja Markowska, Kobranocka, Blackberry Hill i Jimi Birchwood. Wstęp na imprezę jest darmowy.

Rzeka Muzyki
Letnie koncerty na wodzie organizowane są dopiero od 2 lat, a już cieszą się ogromnym zainteresowaniem bydgoszczan oraz mieszkańców innych miast. Wtamtym roku w wydarzeniu udział wzięło ponad 20 tys. osób. Widzowie mogli za darmo posłuchać występów polskich i zagranicznych artystów wykonujących różnorodną muzykę. Tak będzie też w tym roku. Koncerty z cyklu „Rzeka Muzyki odbywać się będą przez dwa miesiące wakacji, w niedziele o godz. 19:00. Muzycy będą występować na nowo wybudowanej „scenie na wodzie przy amfiteatrze Opery Nova.

Muszla Fest
Rockowy festiwal „Muszla Fest uznawany jest za jedno z najciekawszych wydarzeń promujących Bydgoszcz. Czternasta edycja imprezy odbędzie się 19 i 20 sierpnia na boiskach piłkarskich Leśnego Parku Kultury i Wypoczynku „Myślęcinek. Na dwóch scenach zaprezentują się nie tylko popularne polskie i zagraniczne zespoły, ale również mniej znani artyści. Karnety umożliwiające udział w obu dniach koncertowych kosztują min. 35 zł.

Informacje o innych wakacyjnych imprezach będą pojawiać się na naszym portalu. Zapraszamy do odwiedzin.


Powiązane treści