Bydgoszcz
10C
81% wilgotność
Wiatr: 4km/h WSW
H 10 • L 9
13C
Wt
16C
Sr
17C
Czw
9C
Pt
8C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIInowrocław najbardziej rozświetlony w regionie – dostanie nagrody warte 10.000 złotych
10.02.2017 | 20:31

Inowrocław najbardziej rozświetlony w regionie – dostanie nagrody warte 10.000 złotych

Dziękujemy wszystkim, którzy na nas głosowali. W ten sposób już dziś przyczynili się do pomocy najbardziej potrzebującym inowrocławianom. – mówi Ryszard Brejza, prezydent Inowrocławia.

Na zdjęciu: Inowrocław.

Fot. Stanisław Gazda

10.000 złotych – nagrody takiej wartości po raz kolejny trafią do Inowrocławia, który zwyciężył w regionalnym etapie 8. edycji plebiscytu „Świeć się z Energą”. Dzięki głosowaniu mieszkańców i sympatyków do miasta trafią nowoczesne urządzenia AGD.

Nagrody ufundowane przez organizatora akcji – Grupę Energa, zostaną przekazane potrzebującym w mieście. W etapie ogólnopolskim akcji Inowrocław rywalizował o głosy z 15 miastami, które brały udział w finałowej rozgrywce – były to m.in. Radom i Częstochowa. Ostatecznie największą ilość głosów zdobył Zamość, tym samym wygrał plebiscyt i zdobył tytuł „Świetlnej stolicy Polski”.

W I etapie plebiscytu, oprócz Inowrocławia, brały udział również inne miasta z województwa kujawsko-pomorskiego, m.in. Solec Kujawski, Rypin, Toruń i stolica regionu – Bydgoszcz. Jednak to Inowrocław zdobył najwięcej głosów w regionie i przeszedł do finału zabawy.

Nagrodą w plebiscycie dla 16 laureatów, w tym dla Inowrocławia, jest nowoczesny sprzęt AGD o łącznej wartości 200 tys. złotych, który trafi do potrzebujących. Fundator nagród – Grupa Energa – przekaże dla każdej z 15 miejscowości lodówki, pralki, kuchenki i inne energooszczędne urządzenia o wartości 10 tys. zł, natomiast Zamość otrzyma sprzęt AGD za 50 tys. zł.

– Nasze miasto jest pięknie oświetlone i każdy, kto miał okazję spacerować wieczorem ulicami, może to potwierdzić. Dziękujemy wszystkim, którzy na nas głosowali. W ten sposób już dziś przyczynili się do pomocy najbardziej potrzebującym inowrocławianom. – mówi Ryszard Brejza, prezydent Inowrocławia.


Powiązane treści