Bydgoszcz
5C
100% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H 7 • L 4
7C
Sr
10C
Czw
10C
Pt
4C
Sob
3C
Nd
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIInowrocław nie pali…
banned-149886_640
27.05.2016 | 12:53

Inowrocław nie pali…

Pod takim hasłem odbędzie się festyn antynikotynowy w Inowrocławiu.

Na zdjęciu: Wydarzenie powinna skłonić ludzi do refleksji nad negatywnymi skutkami palenia.

Fot. wolny dostęp

Inowrocław włącza się w obchody Światowego Dnia bez Tytoniu, który przypada 31 maja. Z tej okazji 3 czerwca w godzinach 13:00-15:00 w muszli koncertowej Parku Solankowego odbędzie się festyn antynikotynowy „Inowrocław nie pali…”.

Imprezę już po raz piąty organizuje Miasto Inowrocław we współpracy z Fundacją „Oddech Nadziei” dla Cierpiących na Schorzenia Płuc i Oskrzeli z siedzibą w Bydgoszczy. Wydarzenie ma zwrócić uwagę ludzi na negatywne skutki czynnego i biernego palenia tytoniu, a przede wszystkim skłonić palaczy tytoniu do refleksji nad swoim postępowaniem. Organizatorzy pragną również zachęcić ich do walki z nałogiem. Na festynie pojawi się lekarz specjalista chorób płuc i oskrzeli, który będzie udzielał informacji o tym, jak walczyć z nałogiem i jak przygotować się do decyzji o rzuceniu palenia papierosów.

Podczas wydarzenia promowana będzie wśród uczniów idea asertywnego odmawiania palenia papierosów w trakcie spotkań z rówieśnikami lub innymi ludźmi. Organizatorzy chcą uświadomić młodym osobom, że mają oni prawo żądać, by dorośli nie palili tytoniu w ich otoczeniu.

Oprócz treści edukacyjnej, na festynie nie zabraknie również sporej dawki rozrywki. W programie imprezy znajduje się występ Patryka Skoczyńskiego, czyli inowrocławianina znanego z programu „The Voice of Poland”, koncert Orkiestry Klezmerskiej Teatru Sejneńskiego z Sejn oraz występ Teatru Improwizowanego wymyWammy. Na festynie pojawią się także szczudlarze oraz mim. Oczywiście nie zabraknie konkursów z nagrodami.

Światowy Dzień bez Tytoniu – co zaplanowano w Bydgoszczy? [KLIK]


Powiązane treści