Bydgoszcz
5C
Słonecznie
76% wilgotność
Wiatr: 3km/h SSE
H 5 • L 4
11C
Wt
11C
Sr
13C
Czw
13C
Pt
11C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONKomunikacjaInowrocław stawia na rozwój elektromobilności
22.02.2017 | 09:12

Inowrocław stawia na rozwój elektromobilności

Miasto, które szczyci się najbardziej czystym powietrzem w Polsce, chce by pojawiało się w nim coraz więcej autobusów elektrycznych.

Na zdjęciu: Podpis pani wiceprezydent.

Fot. UMI

Inowrocław znajduje się w gronie 5 miast, które stawiają na ekologiczne rozwiązania komunikacyjne.  Zielone autobusy jeżdżą także po ulicach Warszawy, Krakowa, Jaworzna oraz Lublina. W ciągu 5 lat na terenie całej Polski jeździć ma 1000 autobusów elektrycznych.

To ważne, aby na naszych drogach pojawiało się coraz więcej autobusów elektrycznych, ponieważ poprzez redukcje emisji spalin realnie wpływamy na lepsze warunki życia dla mieszkańców miasta. Jesteśmy jednym z liderów nowoczesnego taboru w Polsce, ale nie spoczywamy na laurach i w następnych latach planujemy zakup kolejnych autobusów elektrycznych – mówi Zastępca Prezydenta Miasta Inowrocławia Ewa Witkowska, która reprezentowała miasto na konferencji inaugurującej współprace w zakresie elektromobilności odbywającej się w Ministerstwie Rozwoju.

Ewa Witkowska wzięła udział w panelu dyskusyjnym liderów branży elektromobilności oraz w imieniu Prezydenta Miasta Inowrocławia podpisała list intencyjny zakładający wzajemną współprace między miastami w jej zakresie.

Przedstawiciele rządu i samorządów zainaugurowali współpracę dotyczącą rozwoju elektromobilności. Jednym z istotnych celów porozumienia jest zwiększenie liczby autobusów elektrycznych w polskich miastach i gminach w ramach istniejących systemów komunikacji zbiorowej. Listy intencyjne w tej sprawie podpisali w poniedziałek przedstawiciele Ministerstwa Rozwoju, Ministerstwa Energii, Polskiego Funduszu Rozwoju, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej oraz samorządowcy z 41 polskich miast i gmin.

 


Podobne wpisy

Powiązane treści