Bydgoszcz
18C
Niebo głównie zachmurzone
34% wilgotność
Wiatr: 6km/h NNE
H 18 • L 17
17C
Nd
16C
Pon
16C
Wt
18C
Sr
20C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIInowrocław zagra dla Kubusia
Dla Kubusia
16.11.2016 | 10:03

Inowrocław zagra dla Kubusia

Koncert i zbiórka pieniędzy na leczenie chłopca - już w najbliższą sobotę.

Na zdjęciu: Fragment plakatu

Fot. materiały organizatora

Inowrocławska Fundacja Ekspert-Kujawy zaprasza na charytatywny koncert „Gramy dla Kubusia”, który odbędzie się już w najbliższą sobotę 19.11.2016 r., o godz. 17:00

Organizatorzy przewidują moc atrakcji tego wieczoru! Podczas koncertu wystąpi zespół New Collective, nazywany polskim Modern Talking, a także Janek Zieliński – pierwszy wykonawca hitu „Daj mi tę noc”. Poza tym podczas koncertu przewidziana jest zbiórka do puszek, a także atrakcyjna loteria fantowa! Wielu sponsorów przekazało wartościowe nagrody, m.in. drobny sprzęt AGD, rękodzieło, vouchery na zabiegi kosmetyczne, fryzjerskie,  zajęcia sportowe czy bony na smaczne obiady.

Zbiórka publiczna ma na celu pozyskanie 6 tysięcy złotych, które są niezbędne do wzięcia udziału przez Kubę w 4 tygodniowym turnusie hiperbarycznym.

Przypomnimy… Kubuś, 7 – letni chłopiec z Inowrocławia, urodził się jako wcześniak w 27 tygodniu ciąży. Urodził się jako zdrowe dziecko. W 3 miesiącu życia zachorował na ostre zapalenie płuc. Otarł się o śmierć. Na skutek zapaści nastąpiło u niego porażenie mózgowe. Kubuś nie mówi, nie chodzi, jest opóźniony w rozwoju. Wiele osób w tak ciężkiej sytuacji z pewnością by się poddało, ale nie mama Kubusia – p. Agnieszka Świder, samotnie wychowująca trójkę dzieci. Pani Agnieszka od lat walczy o zdrowie i życie syna. Poprawa stanu zdrowia chłopca jest możliwa, ale jest to proces powolny, zależący od długotrwałej, systematycznej i bardzo kosztownej rehabilitacji. Pod opieką terapeutów i specjalistów, Kubuś ma szanse polepszyć swoje funkcje życiowe. Pomimo swoich schorzeń, Kubuś jest niezwykle pogodnym dzieckiem, reaguje na bodźce i dzięki ludziom dobrej woli może mieć godną przyszłość.

Wstęp na koncert możliwy będzie po nabyciu cegiełki charytatywnej. Cegiełki dystrybuowane są w siedzibie Fundacji Ekspert – Kujawy (Inowrocław, ul. Dworcowa 65), w siedzibie Restauracji „Twoje Smaki” (Inowrocław, ul. Dubienka 2), a także bezpośrednio przez p. Agnieszkę Świder – mamę Kubusia.

Ale sam koncert to oczywiście mało! Osoby, które nie będą wybierały się na koncert, również będą mogły składać datki do puszek, które są rozlokowane w Fundacji oraz w Restauracji „Twoje Smaki”. A jeżeli ktoś nie ma możliwości złożyć datku do puszki, zawsze może przekazać środki pieniężna na subkonto Kubusia:

BGŻ BNP Paribas Bank S.A. Nr rachunku: 64 2030 0045 1110 0000 0430 1970 Tytułem: Darowizna na rzecz Jakuba Świdra


Powiązane treści