Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Inowrocławianie mogą świętować. Harmonogram imprez przedświątecznych

Dodano: 03.12.2016 | 11:13

Przeczytajcie, co przygotowano dla mieszkańców.

Na zdjęciu: Tak będzie w samym centrum.

Fot. UM Inowrocław.

Kilkanaście wydarzeń przedświątecznych przygotowało w grudniu Miasto dla inowrocławian. Na większość imprez biletowanych wejściówki już się skończyły. Ale będą też dwa duże wydarzenia dla wszystkich na Rynku.

Pierwsze zaplanowano na dni 6-8 grudnia. To Kraina Świętego Mikołaja, czyli pomysł na uatrakcyjnienie Mikołajek, zwłaszcza dla dzieci, które powinny świetnie się bawić w tym przedświątecznym „kompleksie rozrywkowym”.

– Chcemy także przyciągnąć inowrocławian do centrum miasta. Rodzice z dziećmi na Rynku to także zwiększone obroty dla tamtejszych handlowców – wyjaśnia naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej Agnieszka Chrząszcz-Stajszczak.

Miasteczko będzie miało kilkanaście metrów średnicy, a w jego centrum będzie się znajdowała wielka, szklana kula, w której będzie na maluchy czekał św. Mikołaj.

Dzieci będą mogły również zajrzeć do trzech domków, których wnętrza będą także ciekawie zaaranżowane. Będą to Kuchnia Świętego Mikołaja, Muzyka Świętego Mikołaja oraz Poczta Świętego Mikołaja. Każdy domek, oprócz wystroju i opisów, posiada klimatyczne światło scenograficzne, muzykę lub opowieść narratora z głośników.

Kraina Świętego Mikołaja pojawi się na inowrocławskim Rynku 6 grudnia i będzie można do niej zaglądać przez 3 dni zarówno rano, jak i po południu. Uroczyste otwarcie, połączone z inauguracją świątecznych iluminacji w Inowrocławiu zaplanowano na wtorek, 6 grudnia o godz. 16.00.

Impreza na Rynku może być formą rekompensaty dla wszystkich tych dzieci, których rodzicom nie udało się zdobyć wejściówek na inne zabawy przedświąteczne organizowane w Inowrocławiu.

Instytucje miejskie przygotowały w grudniu bardzo ciekawe wydarzenia, na które wejściówki rozchodziły się w błyskawicznym tempie.

– W związku z tak dużym zainteresowaniem, w przyszłym roku postaramy się, aby oferta związana ze świętami była jeszcze bogatsza, bo widać, że zainteresowanie tymi imprezami jest olbrzymie – mówi naczelnik Wydziału Kultury, Promocji i Komunikacji Społecznej, Agnieszka Chrząszcz-Stajszczak.

Coroczne Wigilijne Spotkanie Mieszkańców Inowrocławia odbędzie  się tuż przed świętami.

– To jeden z najpiękniejszych dni w roku, kiedy wszyscy spotykamy się, aby spożyć tradycyjne, kujawskie potrawy i choć przed godzinę lub dwie przeżywać wspólnie przygotowania do świąt – mówi Prezydent Miasta Inowrocławia, Ryszard Brejza, z którego inicjatywy od 2003 roku organizowane są wspólne wigilie na Rynku.

O szczegółach Wigilijnego Spotkania Mieszkańców, które zaplanowano na 22 grudnia o godzinie 16.00 poinformujemy na kilka dni przed tym wydarzeniem.

Harmonogram imprez świątecznych:

4 grudnia, 11.00, hala przy al. Niepodległości: Zabawa Mikołajkowa dla dzieci niepełnosprawnych.

3-4 grudnia, korty przy ul. Rakowicza: Mikołajkowy Turniej Tenisa Ziemnego.

5-16 grudnia, 8.00-16.00, hala przy al. Niepodległości: Świąteczna Galeria Dziecięca.

6-8 grudnia, Stała Wystawa Solnictwa: drzwi otwarte dla dzieci – brak wejściówek.

6 grudnia, 16.00, Rynek: Kraina Świętego Mikołaja – wstęp darmowy.

6 grudnia, 15.00-19.00, Wodny Park: „Mikołaj też pływa … podszkol swoje umiejętności pływackie“ (zabawy i konkursy, bezpłatny wstęp dla dzieci do 13 roku życia).

7 grudnia, 10.00, Teatr Miejski: „Zapomniane kroniki Św. Mikołaja”, bilety w cenie 18 zł wciąż dostępne.

8 grudnia, Teatr Miejski, 18.00: „Gra warta piernika czyli Maurycy i kolędnicy”.

18 grudnia, 10.00, Rynek: Kiermasz Świąteczny.

22 grudnia, 16.00, Rynek: Wigilijne Spotkanie Mieszkańców Inowrocławia wraz z inauguracją Bożonarodzeniowej Szopki Kujawskiej – wstęp wolny.