Bydgoszcz
0C
Lekkie opady śniegu
93% wilgotność
Wiatr: 7km/h W
H 1 • L 0
2C
Sr
2C
Czw
0C
Pt
-1C
Sob
-1C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPorady i ciekawostkiInteligentny dom z czujnikiem zalania wodą Fibaro
flooding in luxurious interior. 3d creative concept
12.12.2019 | 11:02

Inteligentny dom z czujnikiem zalania wodą Fibaro

Na zdjęciu:

Fot.

Każdy z nas tego doświadczył lub choćby słyszał, że takie wydarzenie miało miejsce u sąsiadów. Jedna zużyta uszczelka może sprawić, że podczas codziennego korzystania ze sprzętów AGD nastąpi wyciek wody – a to zwiastuje problemy. Na szczęście w dobie funkcjonowania technologii smart każdy z nas może sobie pozwolić na wyposażenie domu w inteligentne urządzenia, takie jak czujniki zalania wodą produkowane przez firmę Fibaro z Poznania.

Czujnik zalania wodą – wygoda i bezpieczeństwo

Czujniki firmy Fibaro mają niewielkie rozmiary, ale za to olbrzymi potencjał. Ich design jest elegancki i inspirowany naturą. Przykładowo czujnik ruchu został zaprojektowany tak, aby przypominał kocie oko, zaś czujnik zalania wodą ma kształt pojedynczej kropli. Posiada też szereg funkcji, z których najważniejsze to:

  • monitoring przecieków,
  • określanie temperatury,
  • wykrywanie naruszenia.

Ponadto urządzenie jest skonstruowane w najbardziej optymalny sposób, tak aby jego użytkowanie było efektywne i niezawodne. Czujnik zalania wodą wykonany w technologii smart zawiera w swojej budowie:

  • teleskopowe sondy,
  • diodę alarmową,
  • alarm dźwiękowy,
  • dwie opcje zasilania (przewodowe lub bezprzewodowe),
  • dualne zabezpieczenie sabotażowe,
  • wytrzymałą i wodoszczelną obudowę,
  • ergonomiczny kształt.

Wbudowane sondy są ultraczułe i odporne na korozję, co zapewnia pokrycie ich powierzchni  24-karatowym złotem. Ich teleskopowa budowa gwarantuje również poprawność pracy na nierównej powierzchni.

Ergonomiczny kształt urządzenia sprawia, że jest ono estetyczne i dobrze wkomponowuje się w każdą przestrzeń. Wykazuje odporność na bezpośredni kontakt z wodą, a nawet może w niej pracować.

Czujnik zalania wodą działa w każdej pozycji i można go umieścić w dowolnej lokalizacji. Urządzenie ma wbudowany tester zasięgu, dzięki czemu można z niego korzystać w odległej lokalizacji (np. w garażu). Jego konstrukcja umożliwia podłączenie dodatkowej sondy, dzięki czemu czujka zalania może zostać zainstalowana nawet w trudno dostępnych miejscach.

Czujnik zalania wodą – dlaczego jest smart?

Urządzenia działające w technologii smart mają olbrzymią zaletę polegającą na możliwości inteligentnego zsynchronizowania ich pracy. Sterujemy nimi za pomocą urządzenia mobilnego (np. smartfona) po zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji dostępnej zarówno dla systemu Android, jak i iOS. Możemy je także zaprogramować w taki sposób, aby same reagowały na zmienne warunki. Przykładowo czujnik zalania zainstalowany na balkonie może porozumiewać się z urządzeniem Home Center 2 i dzięki temu wymusić zamknięcie okna balkonowego po wykryciu silnego deszczu. Nie trzeba obawiać się zniszczenia czujnika pod wpływem niesprzyjających warunków atmosferycznych. Jest ono odporne zarówno na wilgoć, jak i na temperaturę, a poza domem sprawdza się tak samo skutecznie, jak w jego wnętrzu. Jeżeli na przykład zdecydowaliśmy się na ogrzewanie podłogowe, czujnik zalania wodą Fibaro doskonale sprawdzi się jako urządzenie kontrolujące jego pracę.

Główną zaletą czujnika zalania jest wykrywanie awarii hydraulicznych i inteligentne minimalizowanie ich skutków. Po wykryciu przecieku w jakimś elemencie instalacji system automatycznie odcina przepływ wody poprzez zamknięcie zamontowanych w nim elektrozaworów. Jednocześnie wyśle nam informację o zagrożeniu i o przywróceniu domu do stanu bezpieczeństwa. Dzięki temu, gdziekolwiek jesteśmy, możemy czuć się chronieni.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Podobne wpisy

Powiązane treści