Na zdjęciu:
Fot.
Każdy z nas tego doświadczył lub choćby słyszał, że takie wydarzenie miało miejsce u sąsiadów. Jedna zużyta uszczelka może sprawić, że podczas codziennego korzystania ze sprzętów AGD nastąpi wyciek wody – a to zwiastuje problemy. Na szczęście w dobie funkcjonowania technologii smart każdy z nas może sobie pozwolić na wyposażenie domu w inteligentne urządzenia, takie jak czujniki zalania wodą produkowane przez firmę Fibaro z Poznania.
Czujnik zalania wodą – wygoda i bezpieczeństwo
Czujniki firmy Fibaro mają niewielkie rozmiary, ale za to olbrzymi potencjał. Ich design jest elegancki i inspirowany naturą. Przykładowo czujnik ruchu został zaprojektowany tak, aby przypominał kocie oko, zaś czujnik zalania wodą ma kształt pojedynczej kropli. Posiada też szereg funkcji, z których najważniejsze to:
- monitoring przecieków,
- określanie temperatury,
- wykrywanie naruszenia.
Ponadto urządzenie jest skonstruowane w najbardziej optymalny sposób, tak aby jego użytkowanie było efektywne i niezawodne. Czujnik zalania wodą wykonany w technologii smart zawiera w swojej budowie:
- teleskopowe sondy,
- diodę alarmową,
- alarm dźwiękowy,
- dwie opcje zasilania (przewodowe lub bezprzewodowe),
- dualne zabezpieczenie sabotażowe,
- wytrzymałą i wodoszczelną obudowę,
- ergonomiczny kształt.
Wbudowane sondy są ultraczułe i odporne na korozję, co zapewnia pokrycie ich powierzchni 24-karatowym złotem. Ich teleskopowa budowa gwarantuje również poprawność pracy na nierównej powierzchni.
Ergonomiczny kształt urządzenia sprawia, że jest ono estetyczne i dobrze wkomponowuje się w każdą przestrzeń. Wykazuje odporność na bezpośredni kontakt z wodą, a nawet może w niej pracować.
Czujnik zalania wodą działa w każdej pozycji i można go umieścić w dowolnej lokalizacji. Urządzenie ma wbudowany tester zasięgu, dzięki czemu można z niego korzystać w odległej lokalizacji (np. w garażu). Jego konstrukcja umożliwia podłączenie dodatkowej sondy, dzięki czemu czujka zalania może zostać zainstalowana nawet w trudno dostępnych miejscach.
Czujnik zalania wodą – dlaczego jest smart?
Urządzenia działające w technologii smart mają olbrzymią zaletę polegającą na możliwości inteligentnego zsynchronizowania ich pracy. Sterujemy nimi za pomocą urządzenia mobilnego (np. smartfona) po zainstalowaniu odpowiedniej aplikacji dostępnej zarówno dla systemu Android, jak i iOS. Możemy je także zaprogramować w taki sposób, aby same reagowały na zmienne warunki. Przykładowo czujnik zalania zainstalowany na balkonie może porozumiewać się z urządzeniem Home Center 2 i dzięki temu wymusić zamknięcie okna balkonowego po wykryciu silnego deszczu. Nie trzeba obawiać się zniszczenia czujnika pod wpływem niesprzyjających warunków atmosferycznych. Jest ono odporne zarówno na wilgoć, jak i na temperaturę, a poza domem sprawdza się tak samo skutecznie, jak w jego wnętrzu. Jeżeli na przykład zdecydowaliśmy się na ogrzewanie podłogowe, czujnik zalania wodą Fibaro doskonale sprawdzi się jako urządzenie kontrolujące jego pracę.
Główną zaletą czujnika zalania jest wykrywanie awarii hydraulicznych i inteligentne minimalizowanie ich skutków. Po wykryciu przecieku w jakimś elemencie instalacji system automatycznie odcina przepływ wody poprzez zamknięcie zamontowanych w nim elektrozaworów. Jednocześnie wyśle nam informację o zagrożeniu i o przywróceniu domu do stanu bezpieczeństwa. Dzięki temu, gdziekolwiek jesteśmy, możemy czuć się chronieni.
Dodaj komentarz