Bydgoszcz
19C
Niebo częściowo zachmurzone
78% wilgotność
Wiatr: 2km/h W
H 20 • L 18
22C
Czw
19C
Pt
22C
Sob
25C
Nd
26C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczMiastoIntensywne opady śniegu spowodowały utrudnienia w ruchu. W mieście tworzą się duże korki!
20.12.2018 | 17:01

Intensywne opady śniegu spowodowały utrudnienia w ruchu. W mieście tworzą się duże korki!

Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego już wydało kolejne ostrzeżenie pogodowe!

Na zdjęciu: Ruch w rejonie ronda Maczka jest utrudniony. Od strony ulicy Pileckiego oraz Grunwaldzkiej tworzą się duże korki.

Fot. ITS Bydgoszcz

Popołudniowe opady śniegu w Bydgoszczy i w jej okolicach spowodowały, że ruch w wielu miejscach odbywa się ze znacznymi utrudnieniami. W nocy synoptycy zapowiadają z kolei wystąpienie kolejnych opadów, tyle że marznącego deszczu.

Z powodu dużych opadów śniegu na tablicach bydgoskiego systemu ITS kierowcy mogą przeczytać komunikat: „Kierowco, chcesz dojechać? Przepuść pługosolarkę”. Pierwsze pojazdy zostały faktycznie oddelegowane na trasy – można je spotkać między innymi na ulicy Fordońskiej czy Gdańskiej. Nawet jednak te działania nie będą w stanie w szybkim tempie poprawić płynności ruchu na terenie miasta.

Dlatego też warto śledzić na bieżąco informację z bydgoskich ulic i – w miarę możliwości – omijać jej najbardziej zakorkowane rejony. W tym momencie duże korki tworzą się na górnym tarasie miasta – na ulicy Wojska Polskiego, szczególnie na odcinku od Wyżyn do ronda Kujawskiego, na trasie Uniwersyteckiej, a także na Jagiellońskiej (jezdnia w kierunku Fordonu), Grunwaldzkiej oraz Kamiennej (w obu kierunkach, do skrzyżowania z Wyszyńskiego) i Pileckiego (w stronę ronda Maczka). W cierpliwość muszą uzbroić się także kierowcy poruszający się po ulicach Szwederowa i Górzyskowa, głównie Inowrocławską oraz Żwirki i Wigury. Jak informują nasi Czytelnicy, niełatwa sytuacja jest również na wylotach z Bydgoszczy – problemy mogą napotkać między innymi osoby jadące w rejon Ostromecka.

Bydgoskie Centrum Zarządzania Kryzysowego ostrzega, że w godzinach wieczornych i nocnych z czwartku na piątek oprócz śniegu poruszanie się po mieście może utrudnić marznący deszcz powodujący gołoledź. Temperatura w nocy ma spaść do -2 stopni Celsjusza. Od piątku do niedzieli przewidywana jest temperatura od 0 do 4 stopni, ale w tych dniach pojawić mają się kolejne opady deszczu.

 


Powiązane treści