Bydgoszcz
8C
Niebo częściowo zachmurzone
65% wilgotność
Wiatr: 6km/h NNW
H 8 • L 7
4C
Nd
9C
Pon
10C
Wt
10C
Sr
6C
Czw
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONPorady i ciekawostkiInteresuje Cię nowe mieszkanie w stanie deweloperskim? Oto wszystkie zalety takich rozwiązań
08.02.2021 | 17:29

Interesuje Cię nowe mieszkanie w stanie deweloperskim? Oto wszystkie zalety takich rozwiązań

Na zdjęciu: Wybór nowego mieszkania nigdy nie należy i prawdopodobnie nigdy nie będzie należał do najprostszych zadań.

Fot. mat. autora

Rynek deweloperski w ostatnich latach święci gigantyczne triumfy. Szereg wymiernych zalet sprawia, że coraz więcej osób decyduje się na zakup właśnie takich mieszkań, kosztem tych z rynków wtórnych. W tym artykule przekonasz się, dlaczego warto sięgać po lokum w stanie deweloperskim. To wygodna opcja, zwłaszcza dla mieszkańców największych miast w Polsce. Poszukujesz nowych czterech kątów? Zapraszamy do uważnej lektury tego poradnika!

Samodzielnie zadecyduj o najważniejszych czynnikach. To olbrzymi komfort deweloperów

Wybór nowego mieszkania nigdy nie należy i prawdopodobnie nigdy nie będzie należał do najprostszych zadań. Każda taka osoba stoi przed bardzo skomplikowaną decyzją. Lokum w stanie deweloperskim, które jest zauważalnie droższe, czy tańsza alternatywa w postaci rynku wtórnego. Od kilku lat ogromną popularnością cieszy się to pierwsze rozwiązanie, cenione zwłaszcza przez najbardziej wymagające osoby. Już na starcie należy zaznaczyć, że nowe mieszkania w Łodzi to doskonała okazja do urządzenia własnego gniazdka według indywidualnych potrzeb. Otrzymując całkowicie surowe cztery ściany to Ty decydujesz o wielu kluczowych aspektach, takich jak chociażby umeblowanie, kolor murów czy nawet lokalizację w bloku. Takich udogodnień z całą pewnością nie uświadczysz podczas wyboru rynku wtórnego. Wówczas zazwyczaj stoisz przed gotowym produktem, chętnym jedynie na drobne korekty.

Mieszkanie z rynku deweloperskiego a pieniądze. Zobacz, gdzie poszukiwać oszczędności!

Zalet w mieszkaniach deweloperskich można poszukiwać także w finansach. Mimo, iż tego typu wybór charakteryzuje się większym nakładem początkowym, to finalnie sprzedaż lokum z rynku pierwotnego może wygenerować zdecydowanie większe kwoty niż rynek wtórny. Pod uwagę warto wziąć także okres gwarancji na usunięcie najważniejszych usterek oraz ulgi podatkowe. Decydując się na rozwiązanie proponowane chociażby przez Villę Romanów z miasta Łódź, nie będziesz zobowiązany do opłaty dodatkowego podatku od czynności cywilnoprawnych. Suma równa 2% wartości nieruchomości w większości przypadków wiąże się z pokaźną oszczędnością. Pieniądze zatrzymane w budżecie śmiało można przeznaczyć na umeblowanie własnych czterech ścian. Jak widać, rynek deweloperski kryje za sobą ogromną liczbę zalet. Zwycięstwo nad rynkiem wtórnym w wyścigu o uwagę potencjalnego Klienta jest nie do podważenia!


Podobne wpisy

Powiązane treści