Bydgoszcz
6C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 5km/h WSW
H 7 • L 6
6C
Pon
6C
Wt
2C
Sr
1C
Czw
2C
Pt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleInternetowi oszuści w rękach policji. Działali używając fałszywych dokumentów
20170823_151002a1
24.08.2017 | 13:59

Internetowi oszuści w rękach policji. Działali używając fałszywych dokumentów

Sposób ich działania odkryli funkcjonariusze.

Na zdjęciu: W sprawie zatrzymane zostały dwie osoby.

Fot. mat. pras. KPP Inowrocław

Dwóch mieszkańców Inowrocławia odpowie za oszustwa internetowe za pomocą sfałszowanych dokumentów. Sposób ich działania odkryli policjanci. 

Policjanci zajmujący się sprawami oszustw i wyłudzeń uzyskali informację o osobach, które prowadziły właśnie taki proceder za pomocą fałszywych dokumentów. Poszkodowanymi miały być poszczególne sieci telefonii komórkowej i firmy zajmujące się świadczeniem usług multimedialnych. Weryfikując ustalenia, kryminalni namierzyli dwóch mieszkańców Inowrocławia. Gdy mieli wystarczające materiały obciążające ich, przystąpili do zatrzymań.

W poniedziałek policjanci urządzili zasadzkę na jednej z ulic i zatrzymali całkowicie zaskoczonego 19-letniego mężczyznę, w chwili gdy przyjmował od kuriera nową partię wyłudzonego towaru. Działania były dynamiczne, a mężczyzna zachowywał się agresywnie. Tego samego dnia, w ręce Policji wpadł 40-letni wspólnik. Podczas przeszukania jego mieszkania mundurowi zabezpieczyli wyłudzony sprzęt, czyli telefony, dekodery i router.

Policjanci ustalili sposób działania oszustów. – Wyłudzali oni sprzęt posługując się fałszywym dowodem osobistym. Pozyskany towar „puszczali” dalej do sprzedaży. Część zostawiali dla siebie – informuje asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer pasowy KPP Inowrocław

We środę obaj zatrzymani usłyszeli zarzuty oszustw internetowych za pomocą sfałszowanych dokumentów. Grozi im kara do 8 lat pozbawienia wolności. – Na poczet przyszłych kar, śledczy zabezpieczyli mienie należące do podejrzanych na łączną kwotę 6,2 tys. zł. Do sprawy został także zabezpieczony sprzęt komputerowy, którym posługiwali się podczas procederu przestępczego. Sprawa jest rozwojowa, policjanci planują  dalsze zatrzymania – mów asp. szt. Drobniecka.


Powiązane treści