Bydgoszcz
3C
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h N
H 3 • L 3
10C
Sr
15C
Czw
16C
Pt
10C
Sob
9C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleInterwencja, która mogła zakończyć się tragedią. Mężczyzna napadł na policjanta z nożem
policja bydgoszcz
19.09.2019 | 10:48

Interwencja, która mogła zakończyć się tragedią. Mężczyzna napadł na policjanta z nożem

Na zdjęciu: Policja/zdj. ilustracyjne

Fot. Flickr

Napad na policjanta w Świeciu. W poniedziałek rano pijany 46-latek zaatakował interweniujących policjantów, próbując ranić jednego z nich nożem.

Do zdarzenia doszło około godziny 6:30. Patrol mundurowych z polecenia dyżurnego komendy w Świeciu mundurowych udał się do jednego z mieszkań przy ulicy Wojska Polskiego, by udzielić pomocy kobiecie. Jak wynikało z jej zgłoszenia, pijany mąż zakłócał spokój w domu.

Na początku interwencji 46-latek początkowo zachowywał się spokojnie, ale po chwili wyciągnął ukryty w fotelu nóż. – Nietrzeźwy i agresywny mężczyzna nie reagował na polecenia odrzucenia przedmiotu i zamachnął się w kierunku policjanta próbując go ugodzić. Policjant osłonił się i został zraniony w dłoń. Drugi z funkcjonariuszy ruszył z pomocą, po czym wspólnie obezwładnili go i zatrzymali – relacjonuje podkom. Joanna Tarkowska, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Świeciu.

46-latek został osadzony w policyjnym areszcie. We wtorek, 17 września podejrzanego przekonwojowano do Prokuratury Rejonowej w Świeciu, gdzie usłyszał zarzut czynnej napaści na policjanta. Sąd Rejonowy w Świeciu  tymczasowo aresztował mężczyznę. Podejrzanemu za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści