Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Inwestycja w Czarnówczynie. Ma powstać nowy PSZOK

Dodano: 18.07.2023 | 10:31

Na zdjęciu: Nowy PSZOK ma powstać w Czarnówczynie na końcu ul. Łubinowej

Fot. Pixabay

Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych zlokalizowany w Żołędowie często oblegany jest przez mieszkańców. Dlatego Gmina Osielsko chce wybudować drugi taki obiekt. Ma on powstać w Czarnówczynie.

Gmina ogłosiła już przetarg na wykonanie projektu nowego punktu. Do postępowania zgłosiła się jedna firma. To MP Projekt Maciej Pospieszny z Wronek. Zgodziła się ona wykonać projekt za 98 tys. 400 zł. Gmina planowała przeznaczyć na to kwotę 100 tys. zł. Obecnie trwa badanie oferty. Nie ma jeszcze informacji o ewentualnym zaakceptowaniu propozycji lub jej odrzuceniu.

Co w ramach projektu?

Wykonawca będzie musiał opracować dwie dokumentacje projektowe tj. dokumentację projektową budowy PSZOK wraz z decyzją pozwolenia na budowę oraz dokumentację projektową na budowę drogi dojazdowej do PSZOK wraz z decyzją ZRID. Droga dojazdowa ma mieć szerokość 5,5 metra i długość 330 metrów (nawierzchnia z kostki betonowej). Ma być też odwodnienie, oświetlenie i kanał technologiczny. Sam teren PSZOK-u ma zostać ogrodzony, ma pojawić się budynek biurowo-socjalno-magazynowy, miejsce na gromadzenie poszczególnych rodzajów odpadów, waga do ważenia pojazdów do 40 ton, kontener magazynowy na odpady niebezpieczne, sieć wodociągowa, monitoring, ciągi komunikacyjne, miejsca postojowe, tabliczki, regulaminy i oświetlenie. Termin realizacji projektu wynosi 15 miesięcy od dnia podpisania umowy.

Nowy PSZOK ma powstać na działce o numerze ewidencyjnym 265 o powierzchni 1,32 ha. To koniec ul. Łubinowej w Czarnówczynie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
CBY
CBY
10 miesięcy temu

Szkoda, że nikt nie wpadł na to, że gdyby PSZOK w Żołędowie był otwarty częściej niż tylko 2 dni w tygodniu to nie byłoby takich kolejek…