Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Inwestycja z perspektywą. Jak wypadła świetlica w Niemczu?

Dodano: 14.03.2023 | 09:20

Na zdjęciu: W sumie, na konkurs wpłynęło niemal 200 zgłoszeń

Fot. UG Osielsko

Niedawno Serwis Samorządowy PAP przeprowadził konkurs o nazwie „Inwestycja z perspektywą”. Najpopularniejsze inwestycje wybrano spośród niemal 200 projektów zgłoszonych na konkurs. W plebiscycie wzięła także udział inwestycja polegająca na budowie świetlicy wiejskiej wraz z rekreacyjnym terenem przyrodniczo-edukacyjnym w Niemczu (gm. Osielsko).

W sumie na konkurs wpłynęło niemal 200 zgłoszeń. Ostatecznie, po sprawdzeniu wymogów formalnych, pod głosowanie internautów poddano 187 projektów zrealizowanych przez samorządy dzięki dofinansowaniu z Funduszy Europejskich. W plebiscycie oddano ponad 94 tys. głosów.

W pierwszej dziesiątce uplasowały się zadania zgłoszone przez nieduże samorządy, których liczba mieszkańców nie przekracza 20 tys. Najwięcej głosów w porównaniu do łącznej liczby mieszkańców (według stanu na 1 stycznia 2022 roku podanej przez Główny Urząd Statystyczny) zebrała rewitalizacja terenu wokół kamieniołomu w gminie Górno. „Mała Kadzielnia” uzyskała wynik 3162,28. Odnawialne źródła energii w gminie Lubowidz uplasowały się na drugim miejscu z wynikiem 3033,62. Trzecie miejsce przypadło Pływalni Miejskiej Aquasfera w Lubaczowie z wynikiem 2451,58.

Jak w plebiscycie wypadła świetlica w Niemczu? – Na projekt zgłoszony przez Gminę Osielsko zagłosowało 206 internautów, co w zestawieniu z liczbą mieszkańców (wg GUS: 17055) dało 76 miejsce na 187 projektów – przekazała nam Anna Banasiak redaktor naczelna Serwisu Samorządowego PAP. Jak zaznaczają organizatorzy konkursu, jest to mocna pozycja.

Świetlica w Niemczu została wybudowana w 2019 roku. Jest to najnowszy tego typu obiekt w gminie Osielsko. Na budowę świetlicy pozyskano środki europejskie w kwocie 181 tys. zł. Budynek został zlokalizowany w centralnej części miejscowości, przy ul. Henryka Sienkiewicza,  w sąsiedztwie m.in. Szkoły Podstawowej, orlika oraz kościoła.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments