Bydgoszcz
14C
Słonecznie
56% wilgotność
Wiatr: 8km/h WNW
H 14 • L 12
10C
Sob
12C
Nd
15C
Pon
17C
Wt
20C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycje w BydgoszczyInwestycje w Myślęcinku. Będzie nowe oświetlenie, biegunarium i integracyjny plac zabaw
22.11.2017 | 18:11

Inwestycje w Myślęcinku. Będzie nowe oświetlenie, biegunarium i integracyjny plac zabaw

Niebawem w Myślęcinku powstaną nowe atrakcje.

Na zdjęciu: Na odcinku ulicy Hippicznej powstanie oświetlenie.

Fot. JW

Leśny Park Kultury i Wypoczynku planuje kolejne inwestycje na terenie Myślęcinka. Podsumowano też działania w mijającym roku.

Jeszcze w grudniu LPKiW zamierza ogłosić przetarg na realizację nowego oświetlenia na odcinku drogi pomiędzy ulicą Gdańska a ulicą Hippiczną. Prace są związane ze zmianą technologii z lamp sodowych na ledowe i będą wykonane wiosną przyszłego roku. Warto dodać, że przetarg obejmuje także budowę oświetlenia na ul. Hippicznej – od mostku do skrzyżowania z ul. Konną.

W przyszłym miesiącu rozpocznie się również postępowanie na budowę integracyjnego placu zabaw. Projekt był gotowy już w czerwcu, lecz prace jeszcze nie ruszyły. Przedstawiciel LPKiW wyjaśnia, że inwestycja napotkała na problemy związane z infrastrukturą podziemną.

Procedury inwestycyjne utrudniła niezinwentaryzowana sieć wodociągowa zasilająca Ogród działkowy ROD „Zacisze”, przebiegająca bezpośrednio pod projektowanym placem zabaw, którą należało przenieść w inne miejsce. Biorąc pod uwagę okres gwarancyjny zaprojektowanej nawierzchni syntetycznej placu zabaw, z przyczyn technicznych plac zabaw zostanie wykonany w okresie wiosennym 2018 r. Przetarg na budowę placu zostanie ogłoszony w listopadzie lub początku grudnia 2017 r – wyjaśnia Bożena Hennig, p.o. rzecznika prasowego LPKiW.

Niebawem zostanie ogłoszony również przetarg na wykonanie dokumentacji projektowej biegunarium. Środki na jego budowę pochodzą z oszczędności, jakie miasto uzyskało dzięki podpisaniu umowy na dofinansowanie przebudowy ul. Grunwaldzkiej. To pomysł, który jest kontynuacją udanej inwestycji w akwarium i terrarium – zapewniał prezydent Rafał Bruski. Jak informuje nas Hennig, we wrześniu zakończono opracowanie programu funkcjonalno – użytkowego. Po konsultacjach z gestorami sieci przeprowadzono też niezbędne korekty dotyczące dostawy mediów.


ZOBACZ: Nowe ścieżki w Ogrodzie Botanicznym [ZDJĘCIA]  


W 2017 roku wykonano za to długo oczekiwany remont ścieżek w Ogrodzie Botanicznym. Kosztował on ponad pół miliona złotych. W ramach zamówienia uzupełniającego wykonano też przebudowę istniejącej nawierzchni asfaltowej na terenie ogrodu na odcinku od ul. Konnej do bram wejściowych na teren ogrodu botanicznego.