Bydgoszcz
21C
Słonecznie
33% wilgotność
Wiatr: 4km/h E
H 22 • L 18
14C
Pt
16C
Sob
15C
Nd
20C
Pon
18C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeInwestycje zagraniczne w polskich miastach. Bydgoszcz w rankingu The Financial Times
Bdg_BrdaS_fog9_10-2014
23.02.2017 | 11:44

Inwestycje zagraniczne w polskich miastach. Bydgoszcz w rankingu The Financial Times

W niektórych kategoriach Bydgoszcz prześcignęła największe polskie miasta.

Na zdjęciu: Bydgoszcz znalazła się w gronie 50 polskich miast, które mogą pochwalić się największą ilością tzw. bezpośrednich inwestycji zagranicznych.

Fot. wikipedia (wolny dostęp)

Portal internetowy fDi Intelligence należący do grupy The Financial Times (wydawcy prestiżowego brytyjskiego dziennika) przygotował raport polskich miast zajmujących się realizacją inwestycji zagranicznych. Pod uwagę wzięto 50 miejscowości, w tym Bydgoszcz. 

Miasto nad Brdą co prawda nie znalazło się w pierwszej dziesiątce głównego zestawienia w rankingu „Polish Cities of the Future 2017/18”, lecz zajęło wysokie pozycje w niektórych kategoriach. Eksperci z zakresu rozwoju gospodarczego i inwestycji docenili przede wszystkim strategię pozyskiwania inwestorów z zagranicy przyznając Bydgoszczy czwarte miejsce w kategorii „fDi Strategy”. Lepsze okazały się następujące miasta: Wrocław, Katowice i Lublin. Bydgoszcz wyprzedziła w tej kategorii między innymi Krosno, Gdynię, Kraków, Opole, Szczecin czy Tarnów.

Ponadto miasto nad Brdą zajęło trzecie miejsce w rankingu dużych miast pod względem kosztów życia. W tym zestawieniu pod uwagę brano takie wskaźniki jak ceny paliwa, hoteli, cenę zakupu/sprzedaży gruntów rolnych oraz średnie miesięczne wynagrodzenie brutto. Twórcy rankingu ocenili, że z korzystniejszych cen mogą korzystać mieszkańcy Białegostoku i Łodzi.

Trzecia kategoria, w której została uwzględniona Bydgoszcz to Human Capital and Lifestyle. W tym zestawieniu sprawdzono takie wskaźniki jak liczba kin, klubów, obiektów noclegowych z zapleczem konferencyjnym, długość życia, liczba instytucji szkolnictwa wyższego i absolwentów. Bydgoszcz zajęła 9 miejsce. W pierwszej dziesiątce znalazły się następujące miasta: Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Lublin, Gdańsk, Białystok, Tarnów, Łódź.


Powiązane treści