Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Inżynieralia na Politechnice Bydgoskiej. To wydarzenie skierowane do maturzystów

Dodano: 09.10.2023 | 19:16

Na zdjęciu: Politechnika Bydgoska zaprasza na Inżynieralia.

Fot. Alicja Chrobak

Między 9 a 20 października Politechnika Bydgoska organizuje Inżynieralia – wydarzenie adresowane do tegorocznych maturzystów z całego województwa kujawsko-pomorskiego. Młodzież będzie mogła zapoznać się z kierunkami studiów, które będą uruchomione w kolejnym roku akademickim.

W poniedziałek, 9 października na kampusie Politechniki Bydgoskiej w Fordonie odbyło się pierwsze z ośmiu wydarzeń w ramach Inżynierialiów. Jako pierwszy swoją ofertę przedstawił Wydział Rolnictwa i Biotechnologii. Maturzyści mogli dowiedzieć się, jak wygląda świat absolwenta: agrotechnologii, architektury krajobrazu, biotechnologii, projektowania żywności niskoprzetworzonej oraz zielarstwa i fitoterapii. Opiekunowie, którzy przyjechali z młodzieżą, wysłuchali prelekcji dr. inż. Agaty Giełczyk o wykorzystaniu sztucznej inteligencji w edukacji.

Przez kolejne dni maturzyści z Bydgoszczy i regionu będą mogli się zapoznać z propozycjami kolejnych wydziałów PBŚ. W budynku głównym uczelni zlokalizowana jest Strefa Przemysłu, w której zaprezentuje się kilkanaście firm i instytucji.


CZYTAJ TAKŻE: Akademickie Centrum Sportu już gotowe. Zobacz, jak wygląda od środka [ZDJĘCIA]


Przede wszystkim chcemy pokazać na czym polegają studia inżynierskie i opowiedzieć o roli inżyniera we współczesnym świecie. Uczniowie poznają zawód inżyniera od strony praktycznej – stąd w programie liczne wizyty w pracowniach i laboratoriach oraz spotkania z praktykami z branży. Wszystkie wydziały solidnie przygotowują się do tego wydarzenia. Każdego dnia odwiedzi średnio 400 osób. Zapisały się szkoły z całego regionu. Z tego co wiem zostały tylko pojedyncze miejsca – mówi dr hab. inż. Szymon Różański, prof. PBŚ, Prorektor ds. Rozwoju.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments