Bydgoszcz
2C
Niebo częściowo zachmurzone
87% wilgotność
Wiatr: 6km/h WSW
H 3 • L 1
3C
Wt
5C
Sr
2C
Czw
1C
Pt
0C
Sob
Przed świętami nie stój w korku! Śledź na bieżąco nasz serwis TRAFFIC na portalu MetropoliaBydgoska.PL oraz na Facebooku i Twitterze.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaIreneusz Nitkiewicz wyróżniony. Newsweek docenił jego działalność społeczną
Ireneusz_Nitkiewicz_ST
25.02.2018 | 09:04

Ireneusz Nitkiewicz wyróżniony. Newsweek docenił jego działalność społeczną

Na zdjęciu: Ireneusz Nitkiewicz został wyróżniony w konkursie tygodnika Newsweek Polska.

Fot. ST

Bydgoski radny i działacz społeczny Ireneusz Nitkiewicz otrzymał nagrodę specjalną w konkursie Społecznik Roku 2017 organizowanym przez tygodnik Newsweek Polska.

W tym roku laureatów konkursu wybrała kapituła w składzie – Janina Ochojska (Polska Akcja Humanitarna), Michał Rusinek (Fundacja Wisławy Szymborskiej), Jan Kuroń (wnuk Jacka Kuronia), Renata Kim (Newsweek Polska), Jerzy Koźmiński (Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności), Paweł Łukasiak (Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce), Przemysław Radwan-Röhrenschef (Fundacja Szkoła Liderów). Tytuł Społecznika Roku 2017 otrzymały Jolana Golianek, założycielka Fundacji Poparzeni oraz Agnieszka Dejna za działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi poprzez m.in. zatrudnienie w Browarze Spółdzielczym.

Przyznano również dwie nagrody Specjalne. Otrzymali je Łukasz Osowski, sołtys wsi Rytel za zorganizowanie i koordynowanie pomocy dla poszkodowanych w wyniku nawałnicy w sierpniu 2017 roku oraz właśnie bydgoski radny. – W przypadku Pana Nitkiewicza założyciela jadłodzielni „Wspólna Sprawa”, doceniono zaangażowanie mieszkańców Bydgoszczy w pomoc osobom bezdomnym w ramach cyklicznej akcji „Ciepło Serca w Słoiku” oraz za promowanie idei foodsharingu, a także działalność charytatywną na rzecz osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin – czytamy w uzasadnieniu.

Nitkiewicz podziękował wszystkim tym, którzy działają z nim oraz podsuwają mu pomysły na działanie, a także rodzinie za jej cierpliwość. – To dla mnie ogromne wyróżnienie. Społecznik Roku to konkurs który na prośbę Wisławy Szymborskiej zapoczątkował Jacek Kuroń – dla mnie wzór polityka, który potrafił dostrzegać drugiego człowieka – skomentował.


Powiązane treści