Bydgoszcz
13C
Niebo głównie zachmurzone
100% wilgotność
Wiatr: 1km/h SE
H 14 • L 12
17C
Wt
13C
Sr
15C
Czw
15C
Pt
15C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaIreneusz Nitkiewicz wyróżniony. Newsweek docenił jego działalność społeczną
Ireneusz_Nitkiewicz_ST
25.02.2018 | 09:04

Ireneusz Nitkiewicz wyróżniony. Newsweek docenił jego działalność społeczną

Na zdjęciu: Ireneusz Nitkiewicz został wyróżniony w konkursie tygodnika Newsweek Polska.

Fot. ST

Bydgoski radny i działacz społeczny Ireneusz Nitkiewicz otrzymał nagrodę specjalną w konkursie Społecznik Roku 2017 organizowanym przez tygodnik Newsweek Polska.

W tym roku laureatów konkursu wybrała kapituła w składzie – Janina Ochojska (Polska Akcja Humanitarna), Michał Rusinek (Fundacja Wisławy Szymborskiej), Jan Kuroń (wnuk Jacka Kuronia), Renata Kim (Newsweek Polska), Jerzy Koźmiński (Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności), Paweł Łukasiak (Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce), Przemysław Radwan-Röhrenschef (Fundacja Szkoła Liderów). Tytuł Społecznika Roku 2017 otrzymały Jolana Golianek, założycielka Fundacji Poparzeni oraz Agnieszka Dejna za działania na rzecz osób z niepełnosprawnościami intelektualnymi poprzez m.in. zatrudnienie w Browarze Spółdzielczym.

Przyznano również dwie nagrody Specjalne. Otrzymali je Łukasz Osowski, sołtys wsi Rytel za zorganizowanie i koordynowanie pomocy dla poszkodowanych w wyniku nawałnicy w sierpniu 2017 roku oraz właśnie bydgoski radny. – W przypadku Pana Nitkiewicza założyciela jadłodzielni „Wspólna Sprawa”, doceniono zaangażowanie mieszkańców Bydgoszczy w pomoc osobom bezdomnym w ramach cyklicznej akcji „Ciepło Serca w Słoiku” oraz za promowanie idei foodsharingu, a także działalność charytatywną na rzecz osób z niepełnosprawnościami i ich rodzin – czytamy w uzasadnieniu.

Nitkiewicz podziękował wszystkim tym, którzy działają z nim oraz podsuwają mu pomysły na działanie, a także rodzinie za jej cierpliwość. – To dla mnie ogromne wyróżnienie. Społecznik Roku to konkurs który na prośbę Wisławy Szymborskiej zapoczątkował Jacek Kuroń – dla mnie wzór polityka, który potrafił dostrzegać drugiego człowieka – skomentował.


Powiązane treści