Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Akcja ITD w Bydgoszczy i okolicach. Zatrzymano 20 busów – wszystkie były przeładowane

Dodano: 21.03.2022 | 13:29

Na zdjęciu: Kontrole masy busów były prowadzone m.in. na ulicy Grunwaldzkiej.

Fot. ITD

Dwadzieścia zatrzymanych do kontroli „busów” i wszystkie znacznie przeładowane – to efekt zaledwie kilkugodzinnych działań kujawsko-pomorskich inspektorów Inspekcji Transportu Drogowego.

W minionym tygodniu inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego postanowili sprawdzić, czy poruszające się po drogach województwa lekkie ciężarówki, czyli tzw. busy towarowe o dopuszczalnej masie całkowitej do 3,5 t, nie przewożą zbyt dużych ilości ładunków.

W trakcie działań, prowadzonych również na terenie Bydgoszczy, inspektorzy wytypowali do kontroli łącznie 20 pojazdów. Te kierowane były na stanowiska wagowe, gdzie za pomocą wag dynamicznych weryfikowane były ich masy całkowite. Jak się okazało, wszystkie kontrolowane pojazdy były znacznie przeładowane. – Ciężarówki, zamiast dopuszczalnych 3,5 t ważyły od 5,25 t do 8 ton – nie ukrywają inspektorzy.

ITD dodaje, że wszystkie przeciążone pojazdy musiały zostać rozładowane do masy zgodnej z zapisami w ich dowodach rejestracyjnych. Ponadto, kierowcy zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości od 500 zł. Szofer rekordowo ciężkiego busa, który ważył 8 t, otrzymał mandat karny w najwyższej możliwej kwocie 3000 zł.

PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ: Nowy sklep w Bydgoszczy. To polska sieć!

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments