Bydgoszcz
19C
Słonecznie
58% wilgotność
Wiatr: 6km/h ESE
H 19 • L 18
15C
Wt
15C
Sr
14C
Czw
13C
Pt
17C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONNa sygnaleITD zatrzymała kolejne przeładowane ciężarówki. Jedna z nich była przeciążona o 16 ton
witd bydgoszcz
11.06.2021 | 11:38

ITD zatrzymała kolejne przeładowane ciężarówki. Jedna z nich była przeciążona o 16 ton

Na zdjęciu: Podczas akcji na A1 zatrzymano dwa przeładowane zestawy.

Fot. WITD

Dwa zbyt ciężkie zespoły pojazdów zatrzymali do kontroli na autostradzie A1 kujawsko-pomorscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego. 

Jak relacjonuje WITD, pierwszy zestaw przewoził maszynę drogową (tzw. kruszarkę). Po zważeniu okazało się, że zamiast przepisowych 40 ton waży 55,85 ton, czyli o prawie 16 ton więcej. – Ponadto naciski osi naczepy przekraczały dopuszczalną wartość o 4,85 ton. Na takie parametry przewoźnik nie posiadał wymaganego zezwolenia uprawniającego do przejazdu pojazdu nienormatywnego – podkreśla inspekcja. Kruszarka musiała zostać przeładowana na naczepę posiadającą większą ilość osi – tak, aby naciski mieściły się w normach.


CZYTAJ TAKŻE: ITD zatrzymała przeładowaną ciężarówkę. Przewoziła szamba


Drugim zatrzymanym do kontroli zestawem przewożono szkło. W tym przypadku zespół pojazdów ważył ponad 46 ton. Ta kontrola zakończyła się przeładowaniem części elementów szkła na drugą ciężarówkę. W obydwu przypadkach wobec przewoźników drogowych zostały wszczęte postępowania administracyjne o nałożenie kar pieniężnych.

0 0 vote
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane treści