Bydgoszcz
14C
100% wilgotność
Wiatr: 2km/h ESE
H 18 • L 11
18C
Pon
22C
Wt
23C
Sr
22C
Czw
19C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBiałe BłotaKomunikacjaJak często korzystano z linii międzygminnych? „Pomiary zostały wykonane w dni powszednie”
autobus, mercedes, linia 92 - st
09.02.2019 | 10:54

Jak często korzystano z linii międzygminnych? „Pomiary zostały wykonane w dni powszednie”

Dane otrzymaliśmy od Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

Na zdjęciu: Autobus linii 92 kursuje od pętli na Błoniu do Murowańca i - w rozszerzonym połączeniu - do Łochowa.

Fot. Sebastian Torzewski / archiwum

Sprawdzamy, jaką popularnością cieszą się autobusy linii międzygminnych kursujące między Bydgoszczą a Białymi Błotami i okolicznymi miejscowościami.

Dane otrzymaliśmy w piątkowe popołudnie od rzecznika prasowego bydgoskich drogowców Krzysztofa Kosiedowskiego. Przypomnijmy, że autobusy na liniach 91 i 96 kursują do Przyłęk (na tej drugiej linii, pojazdy jeżdżą przez Trzciniec, Ciele i Zielonkę), zaś linia 92 kursuje do pętli w Murowańcu (rozszerzone połączenie do Łochowa), a wszystkie zaczynają swój bieg na pętli na Błoniu.

Kosiedowski informuje, że w 2018 roku najwięcej osób korzystało z połączeń autobusowej linii 92. – Pomiary zostały wykonane w dni powszednie – zaznacza rzecznik prasowy Zarządu Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej. I tak, z linii 92 korzystało dziennie 1869 osób. 739 osób korzystało z kursów linii 91, a 141 – z linii 96.

Przypomnijmy, że wczoraj informowaliśmy o tym, że wójt gminy Białe Błota Dariusz Fundator wystosował specjalną ankietę dla mieszkańców, w której prosi ich o opinię dotyczącą kursowania autobusów na wspomnianych liniach. W sprawie linii międzygminnych działania podjęły również radne gminy Białe Błota. Do wójta pismo skierowały Magdalena Sznajder i Karolina Lachowicz, które sugerują wzmocnienie kursowania autobusów na liniach 91 i 96.

Do tematu powrócimy.

5
Dodaj komentarz

avatar
5 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
LenaKrzysztoftazPiotrEwa Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ewa
Gość
Ewa

Cielawe kiedy te pomiary robili. Jeżdżę codziennie i nikogo nie widziałam. Codziennie pełen 91. Ciekawa sprawa.

Piotr
Gość
Piotr

A moze Metropolia zorientuje się czy są plany skomunikowania miejscowosci gminy Nowa Wieś Wielka takich jak Brzoza, Olimpin, Kobylarnia z Bydgoszczą

taz
Gość
taz

Należało by dodać iż Magdalena Sznajder i Karolina Lachowicz, które sugerują zrobić to kosztem 92 😀

Krzysztof
Gość
Krzysztof

VI Sesja Rady Gminy z 29.01.2019 r. wyjaśnia wszystko. Gminy nie stać na zwiększenie ilości autobusów. Radni wolą położyć kostkę na zile wykonaną kanalizację, a później naprawiać kanalizację. Polecam obejrzeć http://www.bip.bialeblota.pl/?cid=12 (starczy część II z 30.01.2019 r.).

Lena
Gość
Lena

Myślę źe trafiony byłby pomysł wwzmocnienia częstotliwości inii 92 która jest rzeczywiście najbardziej uczęszczana i obciąźana

Powiązane treści