Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Jak często myć włosy, czyli mity i półprawdy na temat pielęgnacji

Dodano: 27.11.2019 | 15:28

Na zdjęciu:

Fot.

O pielęgnacji włosów mówi się tak dużo, że czasem zaczynamy się gubić w tym, co jest prawdą, a co mitem. Zastanawiamy się, czy codzienne mycie głowy jest dobrym pomysłem, czy olejki skutecznie nawilżają, czy może tylko zostawiają nam tłustą fryzurę. Pytania dotyczą też kwestii ewentualnego obciążenia włosów przez odżywkę. Wieść niesie, że kosmetyk sprawia, że są matowe i tracą na sprężystości. Mity i półprawdy na temat pielęgnacji potrafią poważnie zaszkodzić naszym codziennym rytuałom. Warto się z nimi zapoznać, by wiedzieć, jak skutecznie dbać o kondycję fryzury.

Co z tym myciem?

Powszechny mit dotyczy pytania, jak często myć włosy. Wiele osób jest przekonanych, że codzienne szorowanie sprawia, że fryzura staje się matowa i nieestetyczna. Tymczasem prawidłowe mycie głowy – takie z masażem skóry – potrafi zdziałać wiele dobrego. Codzienne pobudzanie krążenia i oczyszczanie skóry głowy skutecznie usuwa nieczystości oraz reguluje wydzielanie sebum. W efekcie włosy nie przetłuszczają się tak intensywnie, a pukle są odżywione i świeże. To, jak często myć włosy, zależy od indywidualnych cech. Każdy powinien dopasować intensywność zabiegów do swoich potrzeb.

Kosmetyk przestaje działać

Inny z popularnych mitów mówi, że stosowanie zbyt długo tych samych kosmetyków sprawia, że włosy przyzwyczajają się do konkretnych substancji, a specyfik przestaje działać. To nieprawda. Dobrze dopasowane do naszych potrzeb wyroby będą skutecznie oczyszczać i pielęgnować tak długo, jak będziemy ich używać. Typ skóry na głowie przecież nie ulega samoczynnym zmianom. Jedyną sytuacją, w której produkt może przestać działać, jest zmiana składu przez producenta. Czasem zdarza się również, że skóra w wyniku np. terapii lekami ulega metamorfozie. Wtedy też ulubiony kosmetyk może stać się nieskuteczny.

Odżywianie pod kontrolą

Odżywka do włosów – o ile stosujemy ją zgodnie z zaleceniami – nie może negatywnie wpłynąć na kondycję fryzury. Warto jednak pamiętać, by używać wszystkich produktów z rozsądkiem. Nałożenie na włosy połowy butelki preparatu nie sprawi, że pukle szybciej odzyskają blask. Zawsze kierujmy się wskazówkami z opakowania. Niewielką ilość odżywki rozsmarujmy na włosach i po kilku minutach spłuczmy obficie wodą. Unikniemy w ten sposób zaczopowania mieszków włosowych i nadmiernej produkcji sebum oraz, w efekcie, przetłuszczania włosów.

Rozczesywanie na mokro

Jednym z mitów, który może zaszkodzić naszym włosom, jest ten, który mówi o rozczesywaniu ich na mokro. Takie zabiegi mogą skończyć się uszkodzeniem delikatnej struktury. Z rozplątywaniem pukli warto więc poczekać do ich przeschnięcia. Najlepiej dać im schnąć samoistnie i nie używać ciepłego powietrza z suszarki. Krótko mówiąc – dajmy włosom schnąć w spokoju i dopiero wtedy używajmy szczotki.

Warto przeczytać również: https://www.biotebal.pl/pielegnacja-wlosow/prawidlowe-mycie-wlosow

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
casin
casin
1 rok temu

Częstość to nie wszystko. Tutaj chodzi również o używane kosmetyki. Tutaj macie wszystko na ten temat – https://www.fryzomania.pl/category/kosmetyki-do-wlosow Moim zdaniem najważniejsza jest jakość, jakość i jeszcze raz jakość, ale chyba co do tego nikogo nie trzeba przekonywać.

bago
bago
10 miesięcy temu

Polecam też to – https://www.pro-sprzet.pl/ Przecież to kwestia odpowiednich kosmetyków i można znacząco poprawić stan włosów. Chodzi tutaj o totalne podstawy i tego się trzymajcie.