Bydgoszcz
16C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 16 • L 14
15C
Pt
11C
Sob
14C
Nd
12C
Pon
13C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONPorady i ciekawostkiJak czytać więcej książek?
06.09.2021 | 16:20

Jak czytać więcej książek?

Na zdjęciu: Dobrym sposobem na zwiększenie ilości przeczytanych książek jest czytanie przy okazji. C

Fot. unsplash.com

Uwielbiasz czytać książki, ale często brakuje Ci na nie czasu? Chciałbyś, żeby książka tradycyjna lub ebooki częściej gościły w Twoich rękach? To niestety często spotykane zjawisko. Tymczasem nowości wydawniczych wciąż przybywa. Co jest powodem tego, że tak trudno czasami znaleźć czas na czytanie? Przede wszystkim przybywające obowiązki. Jeśli dużo pracujesz, może być Ci trudno wygospodarować czas na czytanie. Na szczęście nie jest to niemożliwe. Jeśli zastanawiasz się, jak czytać więcej, zapoznaj się z informacjami, które prezentujemy poniżej. Niezależnie od tego, czy interesują Cię powieści, literatura faktu czy kryminały, nasze wskazówki i praktyczne porady mogą okazać się pomocne.

Analiza nawyków

Jeśli chcesz zacząć więcej czytać, warto zastanowić się, dlaczego nie masz na to czasu. Często natłok pracy i codziennych domowych obowiązków faktycznie nie pozwala wygospodarować zbyt wiele wolnych chwil. Ale może spędzasz dużo czasu na telefonie, korzystając z mediów społecznościowych? Ten czas możesz spróbować przeznaczyć na czytanie. Wiele osób praktykuje regularne czytanie przed snem. Nawet przeznaczenie 30 minut dziennie na ulubioną lekturę pozwoli Ci zwiększyć ilość przeczytanych książek. Możesz też wyznaczyć sobie jeden dzień w tygodniu, kiedy postarasz się wygospodarować na czytanie więcej czasu. Może to być dowolna pora dnia – rano, w południe lub wieczorem.

Czytaj przy okazji

Dobrym sposobem na zwiększenie ilości przeczytanych książek jest czytanie przy okazji. Co to oznacza? Jeśli na przykład czekasz w kolejce w urzędzie lub masz przerwę w pracy, albo jedziesz gdzieś autobusem lub pociągiem, warto mieć ze sobą książkę. Jeśli nie jest dla Ciebie wygodne noszenie ze sobą często dużej objętościowo książki, warto pomyśleć o ebookach. Ebooki od dłuższego czasu przenikają do masowej świadomości. Z tej opcji korzysta coraz więcej osób, dlatego warto się przekonać. Świetnie napisane ebooki reportaże lub kryminały może nie tylko umilić Ci czas, ale też dostarczyć rozrywki i ciekawych informacji.

Jak czytać ebooki z kategorii literatura faktu?

Chciałbyś czytać więcej reportaży? Reportaż to nie jest zwykła opowieść. Literatura faktu, jak sama nazwa wskazuje, opiera się na obserwacjach rzeczywistości lub wspomnieniach prawdziwych wydarzeń. Jeśli chcesz częściej czytać ebooki reportaże, warto wygospodarować na to trochę czasu. W zależności od tematyki, reportaż może wymagać więcej skupienia niż na przykład kryminał lub powieść obyczajowa. Popularni autorzy reportaży to na przykład Mariusz Szczygieł i Paweł Smoleński. Wybierając książki elektroniczne z kategorii reportaż, masz pewność, że dowiesz się dzięki książce ciekawych informacji. Reportaże dzielą się na różne podkategorie. Wyróżniamy reportaże społeczno-obyczajowe, podróżnicze, wojenne, sądowe, polityczne, popularnonaukowe.

Zaprzyjaźnij się z ebookami

Ebooki to coraz popularniejsza forma książek. Dużą popularność zdobywają także audiobooki. Wśród książek na elektroniczne nośniki znajdziesz różne kategorie. Popularne są reportaże, kryminały, opowieści obyczajowe, biografie, wspomnienia z podróży. Ebooki możesz czytać w bardzo wygodny sposób, na tablecie lub czytniku, a nawet smartfonie. W jednym urządzeniu możesz mieć zapisane tysiące książek, które możesz zabrać ze sobą w dowolne miejsce na świecie. Książka typu ebook ma najczęściej format mobi i epub. Różne kategorie i duży wybór tytułów sprawia, że każdy znajdzie interesujące dla siebie reportaże lub powieści.


Podobne wpisy

Powiązane treści