[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Jak dbać o zegarki sportowe? Oto uniwersalne sposoby na damskie i męskie czasomierze

Dodano: 26.04.2022 | 08:00

Na zdjęciu: Powodem dla którego zegarki ciągle są popularne jest ich biżuteryjny wdzięk.

Fot. nadesłane

Zegarki na nadgarstkach są niezwykle powszechne. W zasadzie trudno nie spotkać w dowolnym miejscu choćby jednej osoby, która miałaby na sobie założony czasomierz. Kiedyś ich posiadanie było czymś oczywistym, w końcu nie było wiele innych sposobów na poręczne sprawdzenie czasu. A punktualność zawsze jest ważna. Ale dzisiaj – gdy niemal wszyscy mamy smartfony? Powodem dla którego zegarki ciągle są popularne jest ich biżuteryjny wdzięk. Zarówno zegarki damskie sportowe, jak i eleganckie, męskie, są świetnym dopełnieniem każdej stylizacji. To dlatego tak wiele osób decyduje się na kupno czasomierza. Ale jak właściwie dbać o zegarki, aby wyglądały zawsze jak fabrycznie nowe? Dowiesz się tego w tym artykule.

Cykliczne czyszczenie zegarka jest istotne. Ściereczki do polerowania są przydatne!

Jeśli naprawdę oczekujesz od zegarka tego, aby pozostał w idealnym stanie aż do końca dni jego użytkowania, to przede wszystkim warto sięgnąć po jakościowy model. I to wcale nie musi być szwajcarski zegarek, który kosztuje prawdziwe krocie! Na przykład na stronie sklepu WestWatches możesz znaleźć pierwszorzędne modele w naprawdę szerokich cenach, w tym także zegarki Swiss Made. Tylko najwyższa jakość sprawi, że Twój czasomierz będzie wizualnie atrakcyjny tak długo, jak to tylko możliwe. Powstawanie rys jest często nieuniknione. Dlaczego? Odpowiedź jest banalna – zegarki nosimy zawsze odkryte na naszych dłoniach, którymi to wykonujemy przeróżne czynności. Dlatego też ściereczki do polerowania są bardzo przydatne. Cały proces wcale nie jest trudny, a w opakowaniach często znajdziesz dokładną instrukcję. Zegarki damskie sportowe szczególnie wymagają uwagi. Wynika to z tego, że takie zegarki zakłada się przy wielu okazjach. Dlatego ważne jest, aby pamiętać o cyklicznym polerowaniu i czyszczeniu.

Jak zadbać o skórzany pasek zegarka?

W przypadku nieco bardziej eleganckich modeli czasomierzy, warto pamiętać o tym, że  długotrwałe wystawienie na światło słoneczne może skutkować wyblaknięciem paska. Oczywiście mowa tu o kontakcie z promieniami dłużej niż przy normalnym użytkowaniu. Niezwykle istotna jest także higiena. Skóra ma to do siebie, że wchłania zapachy i łatwo ją również ubrudzić. Wszelkie zabrudzenia wychodzące z kontaktu ze skórą po pewnym czasie stają się bardzo widoczne. Tak więc co pewien okres dobrze jest oczyścić pasek przy użyciu domowych środków. Specjalną pastę można wykonać na własną rękę. Przyda się soda oczyszczona oraz woda, a więc rzeczy łatwo dostępne. Jedna łyżeczka wody i jedna łyżeczka sody załatwi sprawę. Wymieszanie będzie skutkować powstaniem środka, który po nałożeniu i wchłonięciu zapewni oczyszczenie z zabrudzeń. Po usunięciu pozostałości pasty przykry zapach zniknie.

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments