[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Jak dobrać odpowiednie okulary do komputera?

Dodano: 19.07.2021 | 13:05

Na zdjęciu: Najlepsze okulary do komputera z powłoką antyrefleksyjną znajdziesz w sklepie interentowym STYLION.

Fot. mat. nadesłany

Okulary do komputera używane są przez osoby, które mają problem z patrzeniem na bliskie odległości. Jeśli cokolwiek nas niepokoi, warto udać się do lekarza specjalisty. Czy warto w takim przypadku wybrać okulary antyrefleksyjne z antyrefleksem? Co powinniśmy wiedzieć o okularach korekcyjnych?

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • Jakie okulary do komputera najlepiej wybrać?
  • Co to znaczy okulary antyrefleksyjne?
  • Gdzie kupić okulary antyrefleksyjne do komputera?

Jeśli potrzebujemy okularów do pracy przy komputerze, warto najpierw zbadać sobie wzrok. Możemy to zrobić idąc na normalną wizytę lekarska, podczas, której dostaniemy receptę na okulary lub udać się na prywatną wizytę u okulisty, który pracuje w zakładzie optycznym. Wtedy od razu mamy możliwość doboru nowych okularów. Bez wizyty u lekarza nie odkryjemy potencjalnej wady wzroku.

Okulary do komputera a okulary zerówki

Okulary zero to szkła okularowe, które nie spełniają funkcji korekcji wzroku. Efektywne okulary do komputera to takie, które poprawiają jakość naszego widzenia i korygują wadę wzroku. Część osób używających okulary do komputera, po jakimś czasem orientuje się, że nawet nosząc okulary przeciwsłoneczne gorzej im się patrzy. W tym przypadku do tradycyjnych okularów można dokupić specjalne nakładki, które stworzą podobny komfort ochrony przed słońcem. Jeśli pracujemy w warunkach specjalnych, gdzie potrzebne są okulary ochronne zdecydowanie dobrze jest nałożyć jedne okulary na drugie.

Suchość oczu a niebieskie światło emitowane przez komputer

Długie godziny spędzone przy komputerze odbijają się na kondycji naszego wzroku. Spędzając długi czas przed ekranem komputera męczymy nasze oczy, a te mogą być suche i zaczerwienione. Suchość w oku może mieć różne przyczyny. Nie zmienia to jednak faktu, że praca przy komputerze może być jednym z jej powodów. Objawy takie jak suche oczy czy odczucia związane ze zmęczeniem oczu, albo zaczerwienienie mogą się też pojawiać, jeśli ktoś codziennie nosi szkła kontaktowe. Każdy dyskomfort bez względu na to czy dotyczy to szkieł czy okularów, warto skonsultować z lekarzem.

Dlaczego powłoka antyrefleksyjna jest przydatna?

Powłoka antyrefleksyjna czy w ogóle okulary z antyrefleksem dają nam duży komfort patrzenia. Dzięki temu od naszych oku; arów odbija się światło i lepiej nam się patrzy. Okulary posiadające powłokę antyrefleksyjną pozwalają na to, aby nasze oczy nie były tak bardzo atakowane przez niebieskie światło, które emitują ekrany telefonów komórkowych tabletów oraz komputerów. Okulary z nowoczesną powłoką antyrefleksyjną umożliwiają selektywne filtrowanie światła Dzięki powłoce odbijane jest szkodliwe światło nazywana niebiesko-fioletowym a to zapewnia lepszy obraz.

Gdzie kupić okulary do komputera?

Najlepsze okulary do komputera z powłoką antyrefleksyjną znajdziesz w sklepie interentowym STYLION

➤ Skuteczna ochrona przed światłem niebieskim
✔ 14 dni na zwrot
✔ Szybki czas realizacji – sprawdź!

https://stylion.pl/okulary-do-komputera-z-antyrefleksem