Bydgoszcz
-2C
Słonecznie
92% wilgotność
Wiatr: 2km/h ESE
H -2 • L -2
3C
Nd
-0C
Pon
0C
Wt
-1C
Sr
-3C
Czw
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiRozrywka i kulturaJak gmina Osielsko będzie świętować stulecie odzyskania niepodległości?
11 listopada 2017 w Bydgoszczy-SG (32)
08.11.2018 | 11:54

Jak gmina Osielsko będzie świętować stulecie odzyskania niepodległości?

Na zdjęciu: archiwum

Fot. SG

W związku ze stuleciem odzyskania niepodległości, na terenie gminy Osielsko odbędą się liczne uroczystości i wydarzenia.

Jednym z centrów obchodów będzie szkoła podstawowa. Jutro (9 listopada) na terenie placówki zostanie zasadzona genetyczna kopia najstarszego polskiego dębu „Bartek”. Jedna ze stu sadzonek, wyhodowana w Nadleśnictwie Zagnańsk, trafiła właśnie do Osielska. Warto wspomnieć, że działania toczą się w ramach projektu „SP Osielsko dla Niepodległej”, który decyzją ministra Jarosława Sellina uzyskał zgodę na korzystanie z identyfikacji wizualnej programu „Niepodległa”.

Ponadto, w piątek w szkole odbędzie się wystawa historyczna, zorganizowana we współpracy z Biblioteką Akademicką w Bydgoszczy. Natomiast w sobotę, o godzinie 16:00 Świetlica w Maksymilianowie zaprasza na widowisko słowno-muzyczne poświęcone świętu niepodległości.

W sobotę, 10 listopada odbędzie się Bieg Niepodległości „100 i więcej”. Start zaplanowano na godzinę 9:00 u zbiegu ulic Centralnej i Karpackiej. Mile widziane są stroje i akcesoria patriotyczne. 11 listopada przez gminę przejedzie także XII Bydgoski Rowerowy Rajd Niepodległości – uczestnicy odwiedzą mogiłę Szczepana Basińskiego w Żołędowie i Władysława Kierońskiego w Osielsku.

11 listopada Gminny Ośrodek Kultury w Osielsku zaprasza na koncert „Jeszcze Polska nie zginęła”, podczas którego wystąpią Katarzyna Jaracz, Marcin Jaracz, Artur Pilch, Krzysztof Krymer oraz dzieci i młodzież ze Studia Piosenki GOK Osielsko. Koncert odbędzie się o godzinie 18:30.

Powiązane treści