Bydgoszcz
8C
Przelotne opady
61% wilgotność
Wiatr: 6km/h WNW
H 9 • L 7
10C
Sob
8C
Nd
9C
Pon
10C
Wt
6C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczKomunikacjaJak jeździ się po Bydgoszczy wieczorem? Oni to zbadali
Dworcowa Bydgoszcz
24.11.2015 | 08:23

Jak jeździ się po Bydgoszczy wieczorem? Oni to zbadali

Serwis Korkowo.pl sprawdził średnie prędkości w miastach w godzinach wieczornych.

Na zdjęciu: Natężenie ruchu na ulicy Dworcowej w godzinach szczytu jest bardzo duże. Wieczorem ruch odbywa się tam płynniej.

Fot. Eryk Dominiczak

Dziesięć polskich miast zakwalifikowano do badania średnich prędkości w godzinach wieczornych, które przeprowadził w pierwszej połowie listopada serwis Korkowo.pl. Najszybciej jeździ się w Olsztynie, a najwolniej – we Wrocławiu. Gdzie w tym zestawieniu sklasyfikowano Bydgoszcz?

Miasto nad Brdą znalazło się na najniższym stopniu podium, choć do wspomnianego Olsztyna i drugiego w zestawieniu Gdańska sporo Bydgoszczy zabrakło. Jak obliczyli analitycy Korkowo.pl, średnia prędkość w stolicy Warmii w godzinach 19:00 – 23:00 wynosi aż 58 kilometrów na godzinę! W Gdańsku średnia ta wynosi 46 km/h i jest o 8 km/h wyższa niż na bydgoskich ulicach.

Bydgoszcz otwiera zresztą plejadę miast, w których wieczorem można poruszać się z prędkością z przedziału 30-40 km/h. Przykładowo, w Warszawie jest to 36 km/h, natomiast w Krakowie – już tylko 32 km/h. Zestawienie zamyka stolica Dolnego Śląska, gdzie średnia prędkość to jedynie 30 km/h. Średnia dla wszystkich ujętych w analizie miast to 37,3 km/h.

Raport przygotowano na podstawie danych GPS z urządzeń Yanosik, Yanosik dla Firm oraz Flotis, które umieszczone były w pojazdach poruszających się po wybranych trasach w każdym z dziesięciu miast. Próbę przeprowadzono od 1 do 15 listopada. Pod uwagę brano prędkości w promieniu maksymalnie dwóch kilometrów od centrum miasta.

Czy poruszanie się po bydgoskich drogach odbywa się wieczorem płynnie?

Zobacz rezultat


Podobne wpisy

Powiązane treści