Bydgoszcz
-1C
Lekkie opady śniegu
86% wilgotność
Wiatr: 3km/h W
H 1 • L -2
4C
Wt
5C
Sr
7C
Czw
7C
Pt
6C
Sob
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBlogiJak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o …
Bogdan Dzakanowski
05.06.2016 | 13:23

Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o …

Konstanty Dombrowicz komentuje działania prezydenta miasta i komisji rewizyjnej.

Na zdjęciu: Rafał Bruski wysłał do przewodniczącego rady miasta pismo sugerujące wyłączenie Bogdana Dzakanowskiego (na zdjęciu) z badania sprawy rozliczenia finansowania inwestycji w Szpitalu Miejskim.

Fot. archiwum

To będzie w sumie dość krótka choć nieco skomplikowana   historia. Dość dziwna i ta dziwność sugeruje , podkreślam sugeruje, że  coś jest na rzeczy.

W Radzie Miasta Bydgoszczy działa Komisja Rewizyjna, której zadaniem jest m.in. ocena  wykonania przez prezydenta budżetu miasta. Ot nic nowego – tak dzieje się od lat. Ewenementem są jednak działania prezydenta miasta.  Oto Rafał Bruski – wysłał  1 marca 2016 roku do Przewodniczącego Rady Miasta pismo sugerujące wyłączenie „nadgorliwego” radnego Bogdana Dzakanowskiego  z badania sprawy dotyczącej prawidłowości rozliczenia  finansowania budowlanej inwestycji w Szpitalu Miejskim. Czy to nie intrygujące? Czyż nie jest intrygujące, że radni PO , SLD i Palikota  tak  gorliwie  sugestie prezydenta zrealizowali. A rzecz dotyczy ewentualnego naruszenia przez prezydenta dyscypliny finansów publicznych.  Dotacja na szpitalne inwestycje powinna być rozliczona w roku 2014, przeniesiono jednak ( aneks nr 2)  termin jej  rozliczenia na rok 2015 – czyli podlegający badaniu wykonania budżetu w tym roku przez Komisję Rewizyjną. Wszystko wskazuje na to , że ratusz  przelał Szpitalowi  na opłacenie inwestycji pieniądze bez wymaganej faktury, a przynajmniej jej oryginału odesłanej przez Szpital wykonawcy prac. Na jakiej podstawie wypłacono więc pieniądze ? Odpowiedzi jak dotąd  brak.   Sprawa ma jeszcze jeden aspekt – spór między Szpitalem , a wykonawcą prac – to bada sąd i pewnie kiedyś wyrok zapadnie.

W normalnie zarządzanym mieście  sytuacja tak skutecznego sterowania przez prezydenta miasta pracami Komisji Rewizyjnej, której zadaniem jest ocena wykonania przez prezydenta właśnie  budżetu nie byłaby możliwa. Ale Bydgoszczą rządzi koalicja PO –SLD- Palikotowcy. Tu możliwe jest wszystko. Tak chcieli mieszkańcy – to tak mają.

A poza tym – jeżeli nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o …

Konstanty Dombrowicz

Prezydent Bydgoszczy w latach 2002-2010
Konstanty Dombrowicz

Panel dyskusyjny


Powiązane treści