Bydgoszcz
0C
Niebo częściowo zachmurzone
86% wilgotność
Wiatr: 6km/h W
H 1 • L 0
2C
Sr
2C
Czw
0C
Pt
-1C
Sob
-1C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaAKTUALNOŚCIJak pracować zdalnie w czasie epidemii koronawirusa?
Freelancer bearded man in t-shirt taking notes at laptop sitting at desk.
27.03.2020 | 13:11

Jak pracować zdalnie w czasie epidemii koronawirusa?

Na zdjęciu: Praca w domu wymaga ustalenia pewnych zasad.

Fot. mat. autora

Wstajesz rano na dźwięk budzika. Wiesz, że możesz zacząć pracę o dowolnej porze, bo pracujesz z domu… Czy wstajesz od razu? W ciągu dnia siedzisz przed monitorem komputera, patrzysz na piękną pogodę za oknem, promienie słońca sprawiają, że się uśmiechasz. W domu córka, niespełna roczna, płacze, bo rosną jej zęby. Żona co chwilę pyta się Ciebie o drobiazgi życia codziennego. Jak się skupić nad pracą wykonywaną zdalnie? Brzmi znajomo? Poznajcie historię Krzysztofa.

Jak młody rodzic ma pogodzić home office z opieką nad dzieckiem?

Krzysztof, młody tata prawie rocznej córki, szczęśliwy mąż, pracownik działu marketingowego pracuje zdalnie z domu z powodu epidemii w kraju. Ma ten komfort, że siedzi w innym pokoju niż reszta rodziny przy biurko i komputerze. Pracował już wcześniej z domu, więc zna podstawowe zasady organizacji home office: ubiera się w koszulę i spodnie od garnituru, żeby poczuć się jak w pracy. Gdy pracował w domu ubrany w dres, myślał częściej o sprawach domowych: musiał wyrzucić śmieci, naprawić drobne usterki, takie jak przeciekająca spłuczka w WC… Dlatego podczas pracy z domu warto ubrać się tak jak to pracy.

Z racji pracy z domu, Krzysztof zaproponował żonie, że pomoże jej w ciągu dnia opiekować się córką. Umówili się, że żona w ciągu dnia zrobi sobie drzemkę, podczas drzemki córki. Teraz to mama śpi sobie wygodnie, a tata czuwa nad snem dziecka. Mógłby popracować na laptopie, ale co ze wszystkimi plikami roboczymi z komputera stacjonarnego? Tu przychodzi do pomocy praca w chmurze internetowej!

Komputer w chmurze ułatwi Tobie pracę w domu!

Krzysztof pracuje na e-Pulpit24 – z obojętnie jakiego komputera łączy się przez pulpit zdalny za swoim komputerze w chmurze. Po zalogowaniu otrzymuje swój pulpit systemu Windows: wszystkie swoje foldery, pliki, zapamiętane hasła w przeglądarce itp. Jest to duża wygoda, ponieważ nie musi zgrywać ważnych plików z komputera stacjonarnego na pendrive’a lub na dysk w chmurze. Dla bezpieczeństwa danych zawsze warto robić ich kopię zapasową. To kolejna korzyść korzystania z e-Pulpitu24: firma codziennie archiwizuje dane z komputera w chmurze.

Tak więc bez konieczności organizowania plików i odpowiedniego środowiska pracy, bohater naszej historii może spokojnie kontynuować pracę na laptopie podczas gdy córka śpi spokojnie w swoim łóżeczku.

Jak sprawnie pracować podczas home office? 5 Porad eksperta w pracy w chmurze, Krzysztofa Błaszkiewicza, CEO www.e-pulpit24.pl

Krzysztof-Błaszkiewicz

1. Wyznacz ramy czasowe pracy.
Przykładowo, zdecyduj, że pracujesz o 7 do 15 i nie ustawiaj budzika na późniejszą godzinę.

2. Poinformuj swoją rodzinę i współmieszkańców, że pracujesz z domu i uprzedź ich, że będziesz trudno dostępny w wyznaczonych godzinach.

3. Ubieraj się jak do pracy!
Praca w piżamie może Cię dekoncentrować.

4. Stosuj się do zasad BHP.
Po godzinnej pracy przed monitorem zrób sobie 5 minut przerwy. Daj odpocząć oczom, rozprostuj kości, zrób sobie herbatę lub kawę.

5. Skup się nad zaplanowaną pracą!
Dzień prędzej lub na początku dnia pracy, ustal sobie co należy dziś wykonać. Nie rozpraszaj się domowymi obowiązkami, zdążysz je zrobić po pracy. Przecież jesteś w domu więcej czasu niż normalnie, bo zaoszczędziłeś czas na dojazd do pracy i z powrotem!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści