Bydgoszcz
1C
Niebo częściowo zachmurzone
80% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 2 • L 1
2C
Czw
0C
Pt
-0C
Sob
-1C
Nd
1C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPorady i ciekawostkiJak przewozić zwierzęta do Anglii?
Tabby cat in pet carrier and Miniature Schnauzer sitting beside
20.06.2020 | 08:59

Jak przewozić zwierzęta do Anglii?

Na zdjęciu: Podstawową zasadą jest zakaz wywozu za granicę zwierząt, które nie ukończyły 3 miesiąca życia.

Fot. mat. autora

Chcesz jechać do Anglii i zabrać ze sobą czworonożnego pupila? Tysiące Polaków podróżuje do Anglii zarówno w celach zawodowych, jak i turystycznych. Wielu decyduje się też na zabranie ze sobą zwierząt, ale taki transport jest obwarowany wieloma zasadami. Sprawdź, jak legalnie i bezpiecznie przewieźć psa, kota lub inne zwierzę do Anglii.

Przewóz zwierząt do Anglii – o czym trzeba pamiętać?

Przewożenie zwierząt do Anglii oraz do innych krajów zrzeszonych w UE jest możliwe bez konieczności posiadania zezwoleń, ale tylko wtedy, kiedy są to zwierzęta towarzyszące, czyli psy, koty czy fretki. Brak konieczności ubiegania się o stosowne zezwolenie nie znosi z nas jednak konieczności dopełnienia innych wymogów prawnych. Przede wszystkim osoba przewożąca zwierzę musi zapewnić mu warunki niestwarzające zagrożenia dla jego życia i zdrowia.

Podstawową zasadą jest zakaz wywozu za granicę zwierząt, które nie ukończyły 3 miesiąca życia. Dodatkowo w jednym transporcie można przewozić maksymalnie 5 zwierząt towarzyszących, a każde z nich musi mieć wszczepionego chipa w standardzie ISO 11784 lub wykonany specjalny tatuaż. Zwierzę trzeba też wcześniej zaszczepić przeciwko wściekliźnie (na minimum 21 dni przed planowaną podróżą), odrobaczyć (na 48-120 godzin przed podróżą) i zabezpieczyć przeciw kleszczom. Ostatnim wymogiem jest wyrobienie zwierzęciu specjalnego paszportu – taki dokument wystawia lekarz weterynarii.

Przewiezienie pasa do Anglii – jak to zrobić?

Zwierzę może być przewożone samochodem osobowym, jeśli zostaną w nim stworzone odpowiednie warunki. Samochód musi być przede wszystkim właściwie wentylowany, a najlepiej wyposażony w klimatyzację. Zwierzę na czas jazdy należy umieścić w specjalnym transporterze lub klatce albo przypiąć dedykowanymi do tego pasami bezpieczeństwa. Sposób przewozu trzeba dostosować do wielkości i usposobienia zwierzęcia, a w każdym przypadku niezbędne jest też robienie co 2-3 godziny postojów na karmienie i „toaletę”.

Samodzielny transport wydaje się co prawda najlepszym rozwiązaniem, ale nie zawsze jest możliwy z uwagi na ogromny dystans dzielący Polkę i Anglię. W przypadku chęci oddania lub sprzedania psa można zlecić transport międzynarodowy z Bydgoszczy lub innego, dowolnego miasta i powierzyć przewiezienie zwierzęcia doświadczonej firmie przewozowej. Zaufanego przewoźnika znajdziesz w serwisie Furgonetka Giełda. Wystawisz tu za darmo ogłoszenie transportowe i porównasz oferty wielu profesjonalnych firm. Ważną zaletą organizacji przewozu za pośrednictwem giełdy transportowej jest możliwość poznania opinii o wybranych przewoźnikach i upewnienia się, że przekażesz zwierzę w dobre ręce. Rejestracja w serwisie oraz wystawianie ogłoszeń są całkowicie darmowe – płacisz jedynie za usługę transportową, a jej cena może być nawet do 60% niższa niż rynkowa.

Znajdź przewoźnika, który przewiezie psa lub kota do Anglii – zarejestruj się w serwisie Furgonetka Giełda.


Podobne wpisy

Powiązane treści