Bydgoszcz
15C
Niebo częściowo zachmurzone
62% wilgotność
Wiatr: 8km/h W
H 17 • L 14
13C
Wt
13C
Sr
13C
Czw
13C
Pt
17C
Sob
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBlogiJak psu micha
IMG_20160801_130354_1CS
01.08.2016 | 13:34

Jak psu micha

Jakaż to sprawiedliwość społeczna, kiedy za uzyskanie normalnych warunków dotarcia do własnego domu trzeba miastu zapłacić haracz? - pisze Konstanty Dombrowicz

Na zdjęciu: Konstytucja RP

Fot. autor wpisu

Z  orkiestrą dętą  mieszkańcy ul.Kokosowej na Miedzyniu świętowali złamanie  kolejny raz  przez prezydenta miasta konstytucji. Do użytku oddana została osiedlowa uliczka , której budowa została częściowo sfinansowana przez mieszkańców . Ot , powie ktoś , co tam 41 tysięcy złotych – bo tyle mieszkańcy musieli dopłacić z własnych kieszeni. Realizacja inwestycji uzależniona była jednak od zapłacenia przez bydgoszczan dodatkowych pieniędzy. To ewidentne  naruszenie Konstytucji Rzeczpospolitej. Jej art. 2 głosi: „Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej.” Jakaż to sprawiedliwość społeczna, kiedy za uzyskanie normalnych warunków dotarcia do własnego domu trzeba miastu zapłacić haracz? To jednocześnie  dzielenie mieszkańców na biednych i bogatych. Tych bogatych stać na dopłatę do budowy drogi , biedniejszych już nie. Pan Bruski łamie więc Konstytucję , a i zasady demokracji.  Wszyscy mieszkańcy, także mieszkańcy osiedli płacą podatki  i to m.in. z tych pieniędzy powinny być budowane i utwardzane  osiedlowe ulice. Po to była podjęta w ubiegłym roku przez Radę Miasta uchwała w sprawie zapisania w budżecie  Bydgoszczy  co najmniej  30 mln. złotych  na osiedlowe ulice. Rafał Bruski- prezydent miasta, tejże uchwały łamiąc Ustawę o samorządzie gminnym  (art.30.1) nie wprowadził w życie.

Czyżby prawdziwe było powiedzonko, że także wobec prawa i sprawiedliwości  są równi i równiejsi?

PS. Jest jeszcze w tej sprawie inny element – komiczny, rodem z filmów Bareji. I ta orkiestra … i radość, że się zapłaciło za to, co się należy jak psu micha.

Konstanty Dombrowicz

Prezydent Bydgoszczy w latach 2002-2010
Konstanty Dombrowicz

Panel dyskusyjny


Powiązane treści