Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Jak robić zakupy ratalne bez zaświadczeń?

Dodano: 19.11.2021 | 12:00

Na zdjęciu: Kredyt ratalny uzyskają tylko klienci, którzy mają dobrą historię kredytowania i nie są wpisani do krajowego rejestru sądowego.

Fot. unsplash.com

W dobie rozwoju technologii i usług klienci mogą pozwolić sobie na zakup sprzętu najnowszej generacji. Niestety jednak cena takiego towaru z roku na rok zwiększa się. Znacznej części osób może nie stać w danym momencie na wydanie dużej ilości pieniędzy. W związku z tym faktem wiele profesjonalnych sklepów połączyło swoje siły z bankami i wystosowało do swoich klientów ofertę zakupów ratalnych. Na czym polega ta usługa i w jakich przypadkach warto z niej skorzystać?

Czym tak właściwie są raty na dowód?

Raty na dowód są usługą najczęściej oferowaną przez duże sklepy RTV i AGD. Wynika to z faktu, iż sprzedawany przez nich sprzęt jest dość drogi, a jednocześnie w wielu przypadkach konieczny do codziennego użytkowania. Trudno bowiem wyobrazić sobie funkcjonowanie bez działającej pralki, czy lodówki. Raty na dowód stanowią bardzo prostą formą pożyczki pieniędzy na konkretny sprzęt, bez konieczności kontaktu z bankiem. Wszelkie formalności leżą w tym przypadku po stronie sklepu. Warto, jednak podkreślić, że na konto pożyczkobiorcy nie trafiają żadne pieniądze. Zakup jest realizowany, klient staje się właścicielem sprzętu, jednak musi spłacić go w określonym terminie.

Warunki złożenia wniosku kredytowego

Jakie warunki należy spełniać, by móc podpisać taką umowę kredytową? Pożyczka ratalna na dowód osobisty jest atrakcyjną formą zadłużenia. W wielu sytuacjach może okazać się wręcz jedynym możliwym rozwiązaniem. Najczęściej z opcji tej korzystają osoby, których zaskoczył nagły, duży wydatek. Niestety, jednak nie wszyscy mogą pozwolić sobie na taką formę zapożyczenia. Kredyt ratalny uzyskają tylko klienci, którzy mają dobrą historię kredytowania i nie są wpisani do krajowego rejestru sądowego. Dla banku są to osoby wiarygodne oraz pewne. Comiesięczne raty na dowód spłacane są z pieniędzy banku. Instytucja musi więc mieć pewność, że klient jest wypłacalny. W niektórych sytuacjach może okazać się, że oprócz dowodu osobistego, zawierając umowę, kredytobiorca będzie zobowiązany do przedstawienia swojego dowodu zatrudnienia. Będzie to potwierdzenie jego zdolności kredytowej.

Wypełnij wniosek kredytowy i weź wygodną pożyczkę na dowód osobisty!

W znacznej części przypadków firmy wymagają od kredytobiorców zaświadczenia potwierdzającego ich zatrudnienie i dochody. Są jednak wyjątkowe sytuacje, w których możliwe jest udzielenie pożyczki na dowód, bez konieczności przedstawienia dokumentu związanego z dochodami. Na taką opcję liczyć mogą osoby, które zdecydują się na zakup tańszego sprzętu, Oprócz tego w uprzywilejowanej pozycji są osoby, którym przysługują różnego rodzaju świadczenia. Najczęściej są to pieniądze pochodzące z ulg socjalnych, czy 500+. Dodatkowo często również osoby uzyskujące dochód z wynajmu własnej nieruchomości są traktowane przez banki ulgowo.

Gdzie szukać najlepszych pożyczek na dowód?

Sklepy i banki oferują różnego rodzaju raty na dowód bez zaświadczeń. Zanim zdecydujesz się na wzięcie konkretnej pożyczki, sprawdź dokładnie warunki umowy. Może okazać się, że wybrana przez Ciebie firma nie oferuje najlepszego możliwego rozwiązania. Co zrobić, by uniknąć wzięcia niekorzystnej pożyczki? Najlepiej wcześniej sprawdzić wszystkie dostępne oferty w porównywarce internetowej. Taka opcja szczególnie przydaje się osobom, które naprawdę chcą zaoszczędzić jak najwięcej pieniędzy. W przypadkach rat na dowód bardzo dużą różnicę w ofercie stanowi rzeczywista roczna stopa oprocentowania. Dzięki wygodnemu i intuicyjnemu kalkulatorowi w prosty sposób można sprawdzić dostępne na rynku oferty pożyczki i w krótkim czasie cieszyć się z zakupu nowego sprzętu.