Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
88% wilgotność
Wiatr: 2km/h WSW
H 14 • L 13
10C
Sob
14C
Nd
9C
Pon
12C
Wt
13C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONPorady i ciekawostkiJak sprawdzić czy bukmacher jest legalny?
31.05.2021 | 15:24

Jak sprawdzić czy bukmacher jest legalny?

Na zdjęciu: Typowanie wydarzeń sportowych to angażujące i emocjonujące zajęcie.

Fot. mat. nadesłany

Ustawa hazardowa z 1 kwietnia 2017 roku skodyfikowała zasady prowadzenia działalności hazardowej na terytorium Polski i w dużej mierze dotyczy ona również firm, które oferują zawieranie zakładów wzajemnych. Tego dnia wielu bukmacherów utraciło legalność działania w Polsce, a inne podmioty musiały spełnić szereg rygorystycznych wymagań, aby otrzymać oficjalną licencję Ministerstwa Finansów na zawieranie zakładów wzajemnych w Polsce, zarówno w punktach stacjonarnych oraz w przestrzeni online. Określenie legalności danego bukmachera jest kluczowe dla gracza, ponieważ w ten sposób uniknie on dotkliwych konsekwencji finansowych i prawnych, które mogą wiązać się z grą u nielegalnych buków. Jak sprawdzić to, czy nasz bukmacher działa legalnie?

Warto sprawdzić stronę urzędową

Skutecznym krokiem może być sprawdzenie strony internetowej Ministerstwa Finansów. Na tej stronie znajduje się spis podmiotów, które otrzymały licencję na zawieranie zakładów wzajemnych w Polsce z podkreśleniem typu samej licencji. Każda z nich ma indywidualny numer, który przypisany jest danej decyzji i należy do danego bukmachera. Sprawdzony na tej stronie bukmacher na pewno działa legalnie i w zgodzie z polskimi przepisami, więc gracze nie muszą się tego obawiać. Taka metoda jest bardzo wygodna, ponieważ rozwiewa wszystkie ewentualne wątpliwości. Ponadto dla upewnienia się, możemy sprawdzić dane rejestrowe danej spółki, miejsce jej zarejestrowania oraz numery KRS, NIP oraz REGON. Posiadając te wszystkie dane i weryfikując je z danymi kontaktowymi bukmachera, z którego oferty korzystamy, będziemy w stanie ze stuprocentową precyzją określić, czy jest to firma legalna, czy jednak warto zmienić buka.

Gdzie jeszcze możemy szukać informacji o interesującym nas bukmacherze?

Popularna bukmacherka rządzi się swoimi prawami, ale jednocześnie jest również bardzo popularna wśród wielu graczy. Odpowiedzią na zainteresowanie Polaków zakładami wzajemnymi jest powstawanie nowych podmiotów w tej branży. Sprawdzając firmy z licencją na prowadzenie działalności bukmacherskiej zauważymy, że wiele z nich ma licencję, a jeszcze nie wystartowało. Jest to związane z tym, że uzyskanie licencji jest pierwszym etapem, a kolejnym są prace projektowe na dokładną ofertą bukmachera, jego stroną internetową i aplikacją oraz kanałami oficjalnej komunikacji i promocji. Prace te w najlepszym scenariuszu zajmują kilka miesięcy, a nie jest niczym dziwnym zwlekanie ze startem powyżej roku i dłużej. Wszystko zależy od podejścia danej firmy do prowadzonej działalności oraz zaplecza, które za nią stoi. Im bardziej zaawansowana i bogatsza spółka, tym szybciej powinna wystartować.

Jeżeli interesują nas legalni bukmacherzy i chcemy wybrać najlepszą firmę, w której będziemy zawierać zakłady, to warto zaglądać na popularne fora bukmacherskie oraz strony branżowe. Wśród nich możemy znaleźć między innymi portal Zawód Typer, gdzie każdego dnia pojawiają się gorące newsy i informacje o ciekawych kursach i zdarzeniach. To miejsce, w którym bez trudu znajdziemy również aktualny ranking najlepszych legalnych bukmacherów na Polskim rynku, z podziałem na tych, którzy działają tylko w formie online oraz tych, którzy posiadają również punkty naziemne. Warto zapoznać się z tym rankingiem, aby sprawdzić, u którego buka gra najbardziej nam się opłaca.

Na co zwrócić uwagę?

Gdy już sprawdzimy, czy bukmacher jest legalny, bardzo ważna staje się również jego oferta. Mowa tu zarówno liczbie potencjalnych zakładów oraz liczbie dyscyplin sportowych, a także o dodatkowej ofercie. Poza zakładami przedmeczowymi, w ofercie nowoczesnych i sprawdzonych buków powinny być również zakłady na żywo, zakłady na sporty wirtualne oraz bogata oferta e-sportowa. To wszystko w połączeniu z wysokimi kursami powinno sprawić, że chociaż sprawdzimy możliwości gry w danej firmie. W końcu to od kursów zależy to, na jaką ewentualną wygraną możemy liczyć w przypadku rozliczenia prawidłowo obstawionego kuponu.

Typowanie wydarzeń sportowych to angażujące i emocjonujące zajęcie. Dzięki temu każdy oglądany mecz daje wywołuje u nas jeszcze więcej emocji i oglądamy sport z większym zaciekawieniem. Gra w legalnym bukmacherze powinna być podstawą, jeżeli chcemy by nasze działania odbywały się w zgodzie z prawem i nie chcemy ryzykować żadnymi konsekwencjami. Jeżeli zastanawiacie się, na jakiego legalnego buka postawić, to warto sprawdzić merytoryczne strony i fora bukmacherskie, gdzie opinie inspirowane są doświadczeniami zaangażowanych graczy i uzupełnione o doświadczenie ekspertów branżowych. Dzięki nim będziemy w stanie podjąć właściwą decyzję i wybrać odpowiedniego bukmachera dla siebie, który będzie posiadał licencję oraz bardzo atrakcyjną ofertę dostosowaną do naszych potrzeb.


Podobne wpisy

Powiązane treści