Bydgoszcz
4C
Opady
75% wilgotność
Wiatr: 4km/h NNW
H 4 • L 3
4C
Pt
7C
Sob
8C
Nd
11C
Pon
11C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczJak sprawić radość dzieciom?
13.11.2015 | 14:38

Jak sprawić radość dzieciom?

Uśmiech dziecka jest bezcenny - wystarczy spełnić jego marzenia.

Na zdjęciu: SRTB - Dzieciom od 2007 roku pomaga spełniać świąteczne marzenia dzieci.

Fot. Materiały organizatora

Dzieci piszą listy, po czym wysyłają je do św. Mikołaja. Do 21 grudnia trwa zbiórka pieniędzy. Dzień później do godziny 10:00 wypłacane są one z konta, by jeszcze w tym samym dniu oraz w dzień następny można było zrobić zakupy zgodnie z listami od dzieci, po czym prezenty są pakowane i segregowane na placówki. 24 grudnia do południa prezenty rozwożone są do wszystkich dzieci, które czekają na pierwszą gwiazdkę i prezenty. I Ty możesz mieć w swój udział w sprawieniu radości tym, którym na co dzień brakuje uśmiechu i ciepła domowego ogniska.

Już po raz dziewiąty młodzi bydgoszczanie będący grupką przyjaciół, znajomych, miłośników motoryzacji, zbierają fundusze na prezenty gwiazdkowe dla dzieci potrzebujących, przebywających w domach dziecka oraz w domach samotnych matek w Bydgoszczy i okolicach. Środki pozyskane w trakcie zbiórki i aukcji przeznaczane są na ich wymarzone prezenty gwiazdkowe.

Mechanizm akcji jest bardzo prosty. Dzieciaki piszą listy do św. Mikołaja – prowadzący akcję listy te potajemnie przejmują i kupują dzieciom dokładnie to, co sobie wymarzyły. Paczki robione są przed świętami i 24 grudnia do południa rozwozi się je do dzieciaków. Jeżeli po zakupach zostaną jakiekolwiek pieniądze – jak co roku przeznacza się je na zakup sprzętu sportowego oraz rehabilitacyjnego.

Od zeszłego roku pomoc trafia już do ponad 400 dzieciaków. Wszystkie osoby biorące udział w akcji są wolontariuszami. Działanie ich jest całkowicie bezinteresownie. Jedyne koszty akcji to koszt utrzymania i zamknięcia konta bankowego, koszt opakowań oraz zakup pizzy i napojów dla Elfów w dniu pakowania prezentów. Dla kochających motoryzację i samochody jest to coroczny podatek od łamanych przepisów ruchu drogowego i ubezpieczenie powodzenia projektów w roku przyszłym. To jest podejście do sprawy z przymrużeniem oka, bo tak naprawdę chodzi o sprawienie przyjemności dzieciakom, które mają tak niewiele od życia. Ich uśmiech oraz radość podczas wizyty Mikołaja są bezcenne.

Przez osiem lat trwania akcji udało się zakupić prezentów za ponad 132 tysiące złotych. W ubiegłym roku zebrana kwota wyniosła ponad 44.851 zł. Organizatorzy i realizatorzy akcji mają nadzieję pobić ten rekord.

Akcja organizowana jest pod patronatem Stowarzyszenia „Bezpieczeństwo Dziecka” w Bydgoszczy.
Wszystkie osoby chcące się dorzucić do zbiórki świątecznej, proszone są o wpłacanie pieniędzy na konto o numerze:
BANK ZACHODNI WBK W BYDGOSZCZY
Nr 29 1090 1072 0000 0001 3152 3644
Stowarzyszenie „Bezpieczeństwo Dziecka”
ul. M. Skłodowskiej- Curie 56A,
85-088 Bydgoszcz
z dopiskiem – SRTB dzieciom
Dla firm:
KRS 0000012365
NIP 953-24-10-401
REGON 092971315
Od początku akcji SRTB Dzieciom pomysłodawcą i motorem napędowym wszystkich działań jest św. Mikołaj „Gwiazdor” i tajemnicze śnieżynki. Ci którzy chcieliby dowiedzieć się więcej w sprawie przekazania darowizny bądź wolą przynieść upominki, prezenty, gadżety itp osobiście, albo nie lubiący bankowości elektronicznej – mogą kontaktować się z Michałem Orzechowskim (Orzechem) – tel. 604 199 929. W tym roku ponownie zmienił się numer konta dla wpłat – warto więc zwrócić na to uwagę przy dokonywaniu ewentualnych przelewów.


Podobne wpisy

Powiązane treści