Bydgoszcz
14C
Niebo częściowo zachmurzone
88% wilgotność
Wiatr: 10km/h W
H 14 • L 14
14C
Pt
17C
Sob
17C
Nd
17C
Pon
15C
Wt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPORADY I CIEKAWOSTKIJak stworzyć idealny budżet weselny dla panny młodej, pana młodego i gości
03.08.2021 | 09:10

Jak stworzyć idealny budżet weselny dla panny młodej, pana młodego i gości

Na zdjęciu: Tworząc budżet weselny, zastanów się, jaki rodzaj ślubu wybierasz, zanim zagłębisz się w koszty.

Fot. nadesłane

Niezależnie od tego, czy planujesz nieformalną imprezę, czy wystawną, wysokobudżetową imprezę, mądrze jest rozpocząć planowanie ślubu według budżetu na wielki dzień. Bez względu na to, kto pomaga, czy opłaca rachunek, budżet weselny pomaga wszystkim zaangażowanym zrozumieć oczekiwania finansowe. To może nie wydawać się wielkim problemem, ale może pomóc uniknąć nieporozumień i niejasności.

Co więcej, podział budżetu weselnego może pomóc w urzeczywistnieniu wymarzonego ślubu oraz uniknąć decyzji o pożyczce na ślub. Oprócz utrzymywania kosztów w ryzach, Twój budżet może służyć jako plan dla tego całego przedsięwzięcia, aby Twój wielki dzień był niezapomniany.

Jaki jest średni koszt ślubu?

Obecnie średni koszt ślubu wynosi około 50 tys. zł, ale każdy dokonany wybór wpłynie na ogólny koszt. Na przykład lokalizacja, liczba gości i to, co podajesz na jedzenie i picie, może drastycznie wpłynąć na to, ile wydasz.

Podział budżetu na ślub: 11 wspólnych wydatków

Tworząc budżet weselny, zastanów się, jaki rodzaj ślubu wybierasz, zanim zagłębisz się w koszty. Oto niektóre z typowych wydatków, które mogą mieć zastosowanie:

1. Miejsce i lokalizacja

Miejsce, w którym zdecydujesz się zorganizować wesele, może odegrać dużą rolę w ustalaniu listy gości, formalności i dostawców. Wszystko to wpływa na całkowity koszt ślubu.

2. Transport

Niektóre pary decydują się na zapewnienie transportu swoim gościom, zwłaszcza jeśli ich lokalizacja jest na uboczu lub jeśli ceremonia i przyjęcie odbywają się w dwóch różnych miejscach.

3. Catering

Jedzenie to duża część wesela. Zadaj sobie pytanie, czy wolisz jedzenie na talerzu, czy w formie bufetu. Lub jeśli chcesz podać formalny, wielodaniowy posiłek lub zachować prostotę z przekazanymi przystawkami i stolikami z przekąskami. Niektóre pary decydują się również na food trucki lub DIY taco bary, aby spełnić swoje ślubne marzenia.

4. Napoje

Otwarte bary mogą ożywić przyjęcie, ale mogą znacznie zwiększyć koszty ślubu. Zawężenie wyboru do wina i piwa lub zaoferowanie jednego lub dwóch „sygnowanych drinków” w przeciwieństwie do pełnego baru może być bardziej opłacalną opcją.

5. Koszty wynajmu

Wybierając miejsce, zapytaj, czy zapewnia krzesła, stoły, namioty, pościel lub inne meble, których możesz potrzebować. Jeśli nie, upewnij się, że uwzględniłeś koszty tych wypożyczeń, które mogą być znaczne.

6. Fotograf i kamerzysta

Wydatki tutaj mogą się znacznie różnić w zależności od tego, co preferujesz. Niektóre pary wybierają fotografa amatora lub fotografa na pół dnia, aby obniżyć koszty, takie jak robienie centralnych elementów, dekorowanie miejsca przyjęcia i tworzenie wizytówek, podczas gdy inne wolą rekrutować pełny zespół do tworzenia wysokiej jakości zdjęć i filmów.

7. Włosy i makijaż

Niektóre panny młode zatrudniają profesjonalnego fryzjera lub wizażystę, który pomoże im i ich druhnom przygotować się do ceremonii. Jeśli jesteś w stanie zrobić własne włosy i makijaż, możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy.

8. Rozrywka

Większość ludzi wybiera między zespołem na żywo lub DJ-em jako główną rozrywką na weselu. Ale niektóre wesela oferują również fotobudki, gry, fajerwerki, a nawet magików, aby zabawiać swoich gości.

9. Wystrój

Kwiaty, oznakowania, świece i inne elementy dekoracyjne mogą szybko się sumować. Miej jasny obraz estetyki swojego ślubu przed stworzeniem budżetu weselnego.

10. Strój

Suknie ślubne, smokingi czy garnitury na zamówienie mogą mieć wysoką cenę. Przeprowadź badania w oparciu o rodzaj sukni, którą chcesz, zanim dodasz tę pozycję do swojego budżetu weselnego. Nie zapomnij również wziąć pod uwagę stroju pana młodego.

11. Zaręczyny i obrączki

Chociaż technicznie nie są to koszty ślubu, przedmioty te są zwykle kupowane w tym samym czasie co ślub i warto je uwzględnić w planie finansowym.

Dla wielu par dobrze jest mieć dobre pojęcie o maksymalnej kwocie, jaką możesz wydać przed utworzeniem budżetu weselnego, następnie zobowiązując się do pozostania przy pewnych kwotach. Dzięki temu możesz zdecydować, ile możesz wydać na każdą część swojego ślubu. Czasami warto przydzielić wartości procentowe do każdej kategorii zgodnie z ich znaczeniem dla ślubu.

Jeśli zaczniesz budżetować i stwierdzisz, że Twój ślub jest nieco poza Twoim przedziałem cenowym, możesz rozważyć inne opcje, które mogą sprawić, że Twoje marzenie stanie się rzeczywistością.


Podobne wpisy

Powiązane treści