[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Jak wybrać najlepszy prezent na święta?

Dodano: 13.12.2022 | 16:22

Na zdjęciu: Warto również podkreślić, że dobry prezent wcale nie musi dużo kosztować. 

Fot. nadesłane

Święta Bożego Narodzenia to pełen magii czas, w którym zarówno młodsi, jak i starsi otrzymują miły prezent od Mikołaja. Czym się kierować, aby stał się on powodem szerokiego uśmiechu na twarzy obdarowanego? Dowiedz się, na co warto zwrócić szczególną uwagę wybierając prezent na święta dla bliskiej osoby!

Kiedy i gdzie najlepiej kupować prezenty świąteczne?

W grudniu większość z nas, zamiast nieco zwolnić tempo, ma jeszcze więcej na głowie. Harmonogram każdego dnia wypełniony po brzegi zdecydowanie nie sprzyja dodatkowo bieganiu po sklepach – z tego też względu, po świąteczne prezenty warto udać się do sklepów nawet ze sporym wyprzedzeniem. Święta tuż tuż, a ty wciąż nie masz pojęcia, jakie prezenty bożonarodzeniowe sprawić swoim bliskim? Nic straconego. W tym przypadku najlepszym wyjściem będą zakupy online, podczas których bez pośpiechu kupisz wymarzone prezenty dla swojej rodziny i przyjaciół.

Zalet tego rozwiązania jest całkiem sporo. Po pierwsze, nawet wtedy, gdy twój grafik jest wyjątkowo napięty, możesz udać się na poszukiwania gwiazdkowych podarunków wygodnie siedząc wieczorem na kanapie. Nie musisz się martwić długimi kolejkami do kasy ani tym, że za chwilę zamykają sklep, a ty będziesz musiał przyjść do niego ponownie następnego dnia, aby dokonać ewentualnego wyboru. Natomiast możliwość szybkiego porównania cen sprawi, że wybierzesz najkorzystniejszą opcję, dzięki której być może dodatkowo zaoszczędzisz.

Pamiętaj też, aby wybierając prezenty mieć z góry określony budżet. Niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na osobistą wizytę w sklepie, czy też zakupy przez Internet, lepiej uniknąć sytuacji, jaką jest przekroczenie limitu na karcie. Dobrym sposobem jest obliczenie kwoty, jaką możesz przeznaczyć na zakup podarunków dla każdej ważnej dla ciebie osoby – w ten sposób zawęzisz dodatkowo pole poszukiwań prezentów do miejsc, w których możesz kupić coś bez obawy o późniejszy stan swojego konta.

Jak wybrać najlepsze prezenty świąteczne dla bliskich?

Przede wszystkim, idealny prezent to taki, który ma spodobać się obdarowanemu, a nie tobie. Wybierając prezent gwiazdkowy często sugerujemy się własnym gustem, jednak nasze zadowolenie nie zawsze znajduje odzwierciedlenie w drugiej osobie, która stała się właśnie nowym właścicielem danej rzeczy. Z tego też względu, zdecydowanie rozsądniej jest wsłuchać się w potrzeby innych, zamiast kierować się osobistymi upodobaniami – pamiętaj, że w tym przypadku celem powinien być szczery uśmiech osób bliskich twojemu sercu.

Jedną z najlepszych wskazówek, jakimi warto kierować się wybierając prezent świąteczny, jest zasugerowanie się hobby danej osoby. Warto zaobserwować, co lubi robić w wolnym czasie oraz jakie są jej zainteresowania. W razie wątpliwości zawsze możesz w subtelny sposób zapytać bliskich, czy jest coś, co by się im szczególnie przydało – w ten sposób unikniesz zakupu czegoś, co już posiadają. Dobrym pomysłem jest też zapytanie osób z jej najbliższego otoczenia, który być może będą lepiej zorientowani, która rzecz faktycznie będzie najbardziej trafiona.

Podobnie jak wybieranie prezentów zgodnie z gustem i zainteresowaniami innych stanowi klucz do sukcesu, tak podczas poszukiwań warto uwzględnić również wiek i styl życia osoby, którą zamierzasz obdarować. Nie zawsze może bowiem okazać się, że miłośnik oglądania sportu w telewizji faktycznie sam skorzysta z vouchera fundującego ekstremalne przeżycia. Biorąc zatem pod uwagę oryginalne prezenty, lepiej dokładnie przemyśleć, czy na pewno nie sprawią one więcej kłopotu niż pożytku.

Co warto podarować jako prezent pod choinkę?

Wiedząc już, czym kierować się wybierając prezent na gwiazdkę, warto również, abyś poznał kilka najlepszych propozycji na upominki dla bliskich. Wyruszając na zakupy znacznie lepiej jest odpuścić sobie bibeloty, które często lądują na dnie szuflady razem z innymi rzeczami, na które zwykle brakuje już miejsca. Zdecydowanie lepiej za to postawić na praktyczny prezent, czyli taki, który przyda się obdarowanemu na co dzień. Wbrew pozorom, sprzęt AGD stanowi często świetny prezent na święta – nowoczesny mikser kuchenny z pewnością sprawi wiele radości miłośnikowi gotowania, a robot sprzątający odciąży każdego, kto pieczołowicie dba o domowe zacisze.

Wśród twoich bliskich znajdują się fani doskonałego brzmienia? W ich przypadku możesz wybrać doskonałej jakości słuchawki bezprzewodowe, które pozwolą na słuchanie ulubionych wykonawców, ciesząc się najlepszą jakością. Podobnie wiele radości mogą dostarczyć kompaktowe głośniki, które choć są niewielkich rozmiarów, pozytywnie zaskakują swoją mocą. Dzięki przenośnemu urządzeniu każda zabawa w plenerze nabierze uroku dzięki czystym i wyrazistym dźwiękom płynących z mobilnego głośnika.

Warto również podkreślić, że dobry prezent wcale nie musi dużo kosztować. Idealnym pomysłem dla miłośników słodyczy będzie elegancko zapakowany box prezentowy, składający się z łakoci oraz kawy, herbaty, a nawet alkoholu dla prawdziwych koneserów. Zestawy tego rodzaju dostępne są w wielu wariantach, dzięki czemu z łatwością dopasujesz ich rodzaj do członków rodziny – również tych najmłodszych, którzy na pewno ucieszą się, gdy otrzymają świąteczny prezent w postaci torby pełnej słodkości.