Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Jak wybrać tani Internet w Bydgoszczy?

Dodano: 05.01.2018 | 14:52
BRDA BYDGOSZCZ

Analiza ofert pomoże wybrać najlepszą ofertę Internetu stacjonarnego i mobilnego.

Na zdjęciu: Bydgoszcz również może korzystać z analizy ofert serwisu PanWybierak.

Fot. JW/archiwum

Oferta dostawców usług internetowych na terenie Bydgoszczy jest bardzo szeroka. Klienci mogą wybrać jeden z wielu zróżnicowanych pakietów, proponowanych przez kilku dostawców. Który z nich okaże się najkorzystniejszy?

Odpowiedź na to pytanie uzyskamy dzięki analizie dostępnych w Bydgoszczy ofert. Podczas jej opracowywania brano pod uwagę zarówno kwestie związane z najważniejszymi parametrami technicznymi (np. prędkością transferu), jak i koszty oraz warunki trwania umowy.

Jaki Internet stacjonarny w Bydgoszczy?

Przegląd rynku rozpoczynamy od usług związanych z Internetem stacjonarnym. Jego głównymi dostawcami w Bydgoszczy są firmy: Orange, Vectra, Netia oraz UPC. Biorąc pod uwagę najważniejszy parametr, a więc prędkość transmisji danych, Klienci mogą liczyć na niezwykle szeroki wybór – poszczególne pakiety oferują bowiem prędkość od 30 MB/s do nawet 900 MB/s (Netia).

Na stronie internetowej https://panwybierak.pl/ znaleźć można zestawienie wszystkich pakietów dostępnych w poszczególnych lokalizacjach. Poniżej przedstawione są te o standardowej, najbardziej popularnej prędkości około 100 Mb/s.

tb

Pod względem cenowym (uwzględniając wszystkie zniżki i bonifikaty) przedstawione wyżej oferty są bardzo zbliżone.

Orange – 100 Mb/s, oferuje usługi w cenie 69,99 zł. Dodatkowym plusem jest brak opłat za aktywowanie usługi. Czas trwania umowy to 24 miesiące, jednak warto pamiętać przez pierwsze 12 opłata za korzystanie z usługi jest obniżona do 39,90 zł.

Vectra – 100 Mb/s, kosztuje miesięcznie 49,90 zł. Przy podpisaniu umowy jest naliczana opłata aktywacyjna w wysokości 49 zł i obowiązuje przy umowie na 24 miesiące.

Netia GigaDom– MAX – 100 Mb/s ma w ofercie Internet w cenie 39,90 zł. Aktywacja usługi to 29 zł, a Operator oferuje pierwszy miesiąc świadczenia usług za darmo. Okres obowiązywania umowy to 12 miesięcy.

UPC – 120 Mb/s oferuje swoje usługi w cenie 49,00 zł. Przy podpisaniu umowy doliczana jest opłata aktywacyjna w wysokości 59,90 zł. Okres trwania umowy to 24 miesiące.

Wśród dodatkowych usług darmowych i płatnych każdy z powyższych operatorów oferuje m.in.:

Orange – użytkownicy otrzymują do dyspozycji router FunBox 3.0 obsługujący standard DLNA. Pozwala on na łatwe współdzielenie zasobów multimedialnych (np. zdjęć, filmów) w sieci domowej WiFi.

Vectra – usługi dodatkowe, płatne takie jak HBO GO i serwis muzyczny GO ON. Po za tym można skorzystać z usługi Bezpieczny Internet Vectra F-Secure, która też jest dodatkowo płatna. Płacąc 10 zł więcej można zwiększyć transfer danych do 600 Mb/s. 

Netia – klient może dołączyć następujące, płatne dodatki: HBO GO oraz serwis muzyczny.

UPC – wykupując pakiet internetowy w UPC, otrzymujemy pakiet telewizyjny Na Start, za który nie ponosimy żadnych opłat. 

Jaki tani Internet LTE wybrać w Bydgoszczy?

Łącze stacjonarne to nie wszystko. Możemy zdecydować się na wykupienie usługi domowego internetu LTE, z którego skorzystamy w dowolnej lokalizacji. Najczęściej umożliwia nam to przenośny router z wbudowanym WiFi. W Bydgoszczy ofertę LTE proponuje Orange, Play, Plus, T-Mobile oraz Cyfrowy Polsat.

W przypadku Internetu LTE oferty wydają się być znacznie bardziej zróżnicowane. Jednocześnie należy pamiętać, że podane prędkości to wartości maksymalne, dlatego mogą być one niższe w zależności od wielu czynników, na przykład od technologii przesyłania danych, używanego urządzenia, siły sygnału stacji nadawczej.

tb2

Wśród operatorów z powyższego zestawienia Play, Plus, T-Mobile oraz Cyfrowy Polsat oferują dodatkowe opcje w cenie:

Play oferuje dostęp do usługi Play NOW ,czyli możliwość oglądania telewizji online. Oferta dostępna jest na 1 urządzenie w pakiecie prezentowanym w powyższym zestawieniu. Warto pamiętać, że wybierając inne pakiety możliwy jest dostęp na 2 urządzenia lub płatny dostęp do kanałów HBO i HBO GO. Wybierając jedną z tych opcji opłata miesięczna wyniesie odpowiednio 69,99 zł (Play NOW na 1 urządzenie i dostęp do HBO I HBO GO) lub 89,99 zł ( Play NOW na 2 urządzenia). Operatorzy Plus i T-mobile jako opcje dodatkowe w cenie oferują routery do wifi w całym domu a w Cyfrowym Polsacie otrzymujemy na 2 miesiące 3 pakiety IPLA.

Którą ofertę na Internet w Bydgoszczy wybrać?

Podjęcie ostatecznej decyzji uzależnione jest oczywiście od wielu czynników, nie tylko parametrów podanych w powyższym tekście. Jeżeli więc zależy Wam na zapoznaniu się ze szczegółowymi ofertami oraz zasadami świadczenia usług przez wybranych operatorów w Waszym mieście, zapraszamy na stronę internetową – www.panwybierak.pl. Dostarczamy również informacji na temat zasięgu Internetu domowego LTE w mieszkaniach. Wystarczy skontaktować się z doradcą pod numerem 22 1223344, który pomoże w dokonaniu wyboru właściwej oferty.