Bydgoszcz
13C
Niebo częściowo zachmurzone
82% wilgotność
Wiatr: 3km/h S
H 14 • L 12
13C
Czw
15C
Pt
15C
Sob
15C
Nd
12C
Pon
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczWideoJak wyglądają zajęcia na Uniwersytecie Dziecięcym UTP? [WIDEO]
02.02.2017 | 12:47

Jak wyglądają zajęcia na Uniwersytecie Dziecięcym UTP? [WIDEO]

Do sieci trafił najnowszy spot promujący Uniwersytet Dziecięcy UTP.

Dzieci, już w wieku od 6 do 12 lat, mogą poczuć się jak prawdziwi studenci! Umożliwia to udział w zajęciach prowadzonych w ramach Uniwersytetu Dziecięcego UTP. Spotkania odbywają się co miesiąc.

W zajęciach uczestniczyć będą osoby w wieku od 6 do 12 lat. Celem spotkań jest nie tylko zainteresowanie ich poznawaniem świata nauki, ale również pomoc w uzyskaniu odpowiedzi na nurtujące ich pytania. – Chcemy poprzez ciekawe wykłady rozwijać zainteresowanie uczniów szkół podstawowych naukami ścisłymi i przyrodniczymi oraz przybliżyć im mechanizmy funkcjonowania otaczającego je świata – wyjaśniają organizatorzy.

Nauka na Uniwersytecie Dziecięcym trwa 3 lata. Po ukończeniu każdego roku, dzieci otrzymują pamiątkowe dyplomy, które mają charakter symboliczny. Roczny udział kosztuje 100 zł. Mali studenci spotykają się co miesiąc na jednogodzinnych wykładach. W trakcie zajęć są pod opieką wolontariuszy Uniwersytetu Dziecięcego UTP. Podczas zjazdów organizowane są również wykłady dla rodziców, które trwają nieco krócej.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej www.ud.utp.edu.pl.


Powiązane treści