Bydgoszcz
-0C
Słonecznie
80% wilgotność
Wiatr: 5km/h W
H 0 • L -1
1C
Sob
0C
Nd
-2C
Pon
-2C
Wt
-1C
Sr
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaREGIONPorady i ciekawostkiJak zabezpieczyć telefon przed zniszczeniami. Kilka pomocnych sposobów na ochronę
09.11.2021 | 08:00

Jak zabezpieczyć telefon przed zniszczeniami. Kilka pomocnych sposobów na ochronę

Na zdjęciu: Aby dbać o urządzenie, warto zainwestować w folię lub szkło ochronne, co sprawi, że wyświetlacz pozostanie nienaruszony.

Fot. nadesłane

Kupiłeś nowy telefon? Abyś cieszył się nim długo, dobrze byłoby pomyśleć o sposobach na jego zabezpieczenie. W obecnych czasach media są przedłużeniem naszych zmysłów. Powoduje to, że często wyciągamy telefon z kieszeni spodni czy kurtki, ponieważ dostęp do Internetu jest dla nas, jako społeczeństwa, istotny. Łatwo w takich chwilach spowodować jego upadek i, co za tym idzie, mechaniczne zniszczenia. W tym poradniku otrzymasz kilka istotnych wskazówek, jak zapewnić swojemu smartfonowi odporność na usterki w dynamicznym rytmie dnia.

Hartowane szkło czy folia ochronna? Co skuteczniej wspomoże nasz smartfon?

Na początku warto pomyśleć o czymś, co ochroni wyświetlacz przed zarysowaniami. Nie da się ukryć, że jest to jeden z najważniejszych komponentów urządzenia. Dlatego też producent dba o to, aby już fabrycznie był wzmacniany. To cenna praktyka, ale niestety niewystarczająca. W kieszeniach nosimy wiele rzeczy, które mogą być potencjalnym zagrożeniem dla telefonu, jak chociażby klucze. Aby dbać o urządzenie, warto zainwestować w folię lub szkło ochronne, co sprawi, że wyświetlacz pozostanie nienaruszony. Warto pamiętać, że folia jest słabszą ochroną niż markowe szkło, a poza tym źle dobrana może spłycić kolory i zawęzić kąt postrzegania obrazu. Ale nie jest też tak źle! W końcu skutecznie chroni przed zarysowaniami. Jeśli interesuje Cię dodatkowe wzmocnienie przed upadkiem, zastanów się nad hartowanym szkłem. Pochłonie ono zniszczenie, dzięki czemu ekran tak łatwo nie pęknie. Choć najlepsza ochrona kosztuje odpowiednio więcej, to najtańsze szkła znajdziesz w atrakcyjnej cenie. Ogromną ich liczbę możesz kupić w firmie Pancernik. Na ich stronie znajdziesz również szkiełka ochronne na aparat i wiele innych, istotnych rzeczy. Warto jeszcze wspomnieć, że hartowane szkła różnią się od siebie twardością. Oznaczana jest ona w skali od 9H (najtwardsze, co oznacza, że najtrudniej je zarysować), aż po 9B (najmiększe, a więc najbardziej narażone na rysy).

Nie tylko szkło się przyda. Sprawdź inne zabezpieczenia!

Temat podstawowej ochrony telefonu zamyka etui lub pokrowiec. Będzie to, poza nieustającą uwagą, najskuteczniejszy protektor przed walką z prawami fizyki. Jest jednak całkiem dużo odmian etui. Wymienić można skórzane, silikonowe, ale też materiałowe i aluminiowe. Które więc wybrać? Tylko w przypadku pierwszych dwóch można mówić o skutecznej ochronie telefonu przed upadkiem. Warto pamiętać o tym, że istotnym parametrem wspomagającym bezpieczeństwo telefonu jest grubość pokrowca. Dobrze by było, gdyby nie był on również śliski, aby nie prowokować ześlizgnięcia się smartfona z ręki. Gdy już wybierzesz odpowiednie etui, pozostaje Ci tylko wybrać jego kolor i ewentualny wzór, a to już najprzyjemniejsza część!


Podobne wpisy

Powiązane treści