Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Jak zaplanować wakacje w Europie z ograniczonym budżetem?

Dodano: 11.05.2023 | 11:51

Na zdjęciu: Coraz więcej osób zamiast długich wakacyjnych podróży wybiera krótkie, często nawet weekendowe, wyjazdy do europejskich miast.

Fot. nadesłane

Do wakacji pozostało zaledwie kilka tygodni, dlatego nie można zwlekać, tylko już dzisiaj warto pomyśleć nad tym, gdzie spędzi się urlop. Możliwości jest mnóstwo, a w grę wchodzą oczywiście zarówno wycieczki po kraju, jak podróże zagraniczne, w tym w szczególności na terenie Europy. Podpowiadamy, jak podejść do organizacji takiego wyjazdu, jeśli dysponujemy ograniczonym budżetem. Sprawdź nasze porady!

Weekendowe wypady do europejskich miast

Coraz więcej osób zamiast długich wakacyjnych podróży wybiera krótkie, często nawet weekendowe, wyjazdy do europejskich miast. Wiele zależy tutaj oczywiście od indywidualnych preferencji oraz możliwości finansowych. Jeśli chodzi jednak o te ostatnie, obecnie można znaleźć mnóstwo atrakcyjnych okazji, dzięki którym polecimy nawet na drugi koniec Europy w przyzwoitej cenie.

Jak zaplanować wakacje w Europie z ograniczonym budżetem?

Mowa przede wszystkim o city breakach, czyli krótkich podróżach głównie do dużych miast w celach turystycznych, ale nie tylko. Chodzi o wypoczynek, skorzystanie z atrakcji oferowanych przez dane miejsce, ale również poznanie kultury i zabytków wybranego miasta. City break może więc być intensywnym zwiedzaniem lub przyjemnym leniuchowaniem w centrum miasta, z całym dobrodziejstwem kuchni i innych lokalnych atrakcjach.

Podróż po Europie z niskim budżetem – czy to możliwe?

Zagraniczne podróże nie muszą dużo kosztować, o ile oczywiście znamy zasady, dzięki którym jesteśmy w stanie zaoszczędzić sporo pieniędzy. Jedną z podstawowych kwestii jest to, aby organizować wyjazd z nawet kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Większość linii lotniczych, ale też właścicieli obiektów noclegowych, ubezpieczycieli itp. stawia sobie za cel sprzedanie jak największej liczby biletów zaraz po ukazaniu się danej oferty na rynku. Ponadto, mamy wówczas o wiele większy wybór i możemy przebierać w ofertach, dzięki czemu zwiększamy swoje szanse na to, że trafimy na naprawdę świetną okazję. Jednym z największych kosztów podróży jest najczęściej bilet lotniczy, dlatego najlepszym rozwiązaniem jest dokonywanie rezerwacji wtedy, gdy serwery notują najmniejszy ruch, a więc przede wszystkim w środku tygodnia, w godzinach porannych lub w nocy. 

Jak zaplanować wakacje w Europie?

Bardzo ważne w przypadku każdej podróży jest określenie swoich celów, wymagań i zadbanie dosłownie o wszelkie detale jeszcze na etapie jej przygotowywania. Wszystko po to, aby już w trakcie urlopu nie przejmować się podstawowymi kwestiami, lecz w pełni odpocząć i móc oderwać się od spraw życia codziennego. Warto przygotować sobie listę rzeczy do zaplanowania, na której powinna znaleźć się m.in. rezerwacja lotów, noclegów, wypożyczenie samochodu na miejscu, zakup biletów wstępu do konkretnych obiektów, zaplanowanie atrakcji, nabycie ubezpieczenia podróżnego, a także ubezpieczenia rezygnacji z podróży.

Jak zaplanować wakacje w Europie z ograniczonym budżetem?

Gdzie znaleźć najtańsze loty? 

Wszystkie te sprawy można załatwić za pomocą jednego narzędzia online jakim jest wyszukiwarka eSky.pl, gdzie znajdziemy najlepsze możliwe oferty na rynku. W tym celu wystarczy wejść na https://www.esky.pl/tanie-loty lub skorzystać z aplikacji mobilnej, która działa na urządzeniach z systemami Android i iOS oraz na sprzęcie Huawei. Na uwagę zasługuje kilka zakładek, w tym Okazje z najbardziej atrakcyjnymi ofertami lotów, Wakacje i City Break, gdzie znajdziemy gotowe opcje dłuższych lub krótszych podróży na różne okazje i na praktycznie każdą kieszeń. Dzięki eSky można w sposób kompleksowy zorganizować zagraniczną podróż i to za pomocą zaledwie kilku kliknięć.