Bydgoszcz
4C
Słonecznie
75% wilgotność
Wiatr: 5km/h SSW
H 4 • L 3
3C
Czw
3C
Pt
2C
Sob
2C
Nd
1C
Pon
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczInwestycjeJak żyje się i mieszka w Bydgoszczy? RynekPierwotny.pl analizuje inwestycje deweloperskie
opera nova bydgoszcz
12.05.2020 | 10:45

Jak żyje się i mieszka w Bydgoszczy? RynekPierwotny.pl analizuje inwestycje deweloperskie

Na zdjęciu: Widok na Bydgoszcz.

Fot. BB

Stolica województwa kujawsko-pomorskiego jest jednym z największych miast w Polsce, a jej walory doceniają nie tylko studenci i turyści, ale również inwestorzy. Postanowiliśmy sprawdzić, jak przedstawia się sytuacja rynku mieszkaniowego w Bydgoszczy.

Prężny rozwój miasta

O rozwoju miasta i jego znaczeniu świadczyć mogą wysokie lokaty w zagranicznych rankingach. Bydgoszcz otrzymała wyróżnienie w rankingu fDi Polish Cities of the Future 2019/20 w kategorii Top 10 Overall – Best for Human Capital and Lifestyle, ponadto w najnowszym zestawieniu miast przyjaznych dla biznesu z regionu Centralnej i Wschodniej Europy opracowanym przez Emerging Europe, miasto znalazło się w ścisłej czołówce kategorii — klimat biznesowy (2. miejsce), potencjał gospodarczy (7. miejsce), a także wsparcie biznesu ze strony władz lokalnych (7. miejsce).

Dynamiczny rozwój miasta sprawia, że do Bydgoszczy chętnie przybywają nie tylko studenci, ale również osoby poszukujące pracy z całego województwa. Pytanie, czy Bydgoski rynek mieszkaniowy jest gotowy na migracje zarobkowe?

Oferta mieszkaniowa w Bydgoszczy

Z rozwojem miasta związany jest również rozwój rynku nowych mieszkań i domów. Oferta deweloperska w Bydgoszczy jest bardzo zróżnicowana — zarówno ze względu na lokalizację, jak i metraż oraz standard inwestycji.

Według danych portalu RynekPierwotny.pl w Bydgoszczy znajduje się 1795 ofert nowych mieszkań i domów w 44 inwestycjach deweloperskich. Największą popularnością cieszą się lokale dwu i trzypokojowe o powierzchni 35 – 65 mkw., a średnia cena metra kwadratowego w marcu wynosiła 6966 złotych.

W centrum czy w Fordonie?

Zdecydowanie najwięcej nowych inwestycji znajduje się w pobliżu centrum miasta. Popularność tej lokalizacji nie dziwi, gdyż znajdziemy tutaj m.in. Uniwersytet Kazimierza Wielkiego, dwa szpitale, liczne przychodnie, placówki edukacyjne czy sklepy wielkopowierzchniowe. Wśród mieszkańców powodzeniem cieszą się osiedla położone w Dolnym Tarasie, a zwłaszcza na Bielawach i Bartodziejach. To tutaj znajdują się dwie z trzech inwestycji, którymi zainteresowali się w I kwartale br. użytkownicy portalu RynekPierwotny.pl — Willa Moderno i Osiedle Filmowe etap III.

Osoby ceniące ciszę i spokój z pewnością doceniają położony w malowniczej Dolinie Fordońskiej — Fordon. To właśnie tutaj zlokalizowana jest inwestycja Divertimento. Jej mieszkańcy na wyciągnięcie ręki będą mieli bogate zaplecze handlowo-usługowe oraz rekreacyjne. Choć Fordon znajduje się na obrzeżach Bydgoszczy, to jest bardzo dobrze skomunikowany z centrum miasta oraz Toruniem. Dodatkowo liczne tereny zielone, wybrzeże Wisły, a także okoliczne jary i dolinki erozyjne sprawiają, że Fordon to idealne miejsce do życia dla rodzin z dziećmi oraz osób chcących uciec od zgiełku miasta.

Chcesz wiedzieć więcej na temat rankingu i wyróżnionych inwestycji?
Sprawdź RANKING INWESTYCJI BYDGOSZCZ na portalu RynekPierwotny.PL

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Powiązane treści