Bydgoszcz
19C
Niebo częściowo zachmurzone
52% wilgotność
Wiatr: 8km/h NW
H 21 • L 18
20C
Pon
22C
Wt
20C
Sr
22C
Czw
25C
Pt
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPORADY I CIEKAWOSTKIJaki materac kupić w Bydgoszczy?
19.03.2021 | 10:51

Jaki materac kupić w Bydgoszczy?

Na zdjęciu: Nie każdy bowiem pamięta, że materace dobiera się do wagi i wzrostu użytkownika i to właśnie ten aspekt przy wyborze materaca jest najważniejszy.

Fot. mat. autora

Jaki materac kupić w Bydgoszczy? Na pewno musi być wygodny, dobrze podtrzymywać kręgosłup i pozwalać na dogłębne rozluźnienie mięśni. Zobacz, gdzie można kupić taki materac i jak go prawidłowo dobrać.

Czym się kierować przy wyborze materaca w Bydgoszczy

Kupno materaca, nie tylko w Bydgoszczy, powinno być poprzedzone analizą własnych potrzeb i… gabarytów. Nie każdy bowiem pamięta, że materace dobiera się do wagi i wzrostu użytkownika i to właśnie ten aspekt przy wyborze materaca jest najważniejszy.

Materace oznaczone są stopniem twardości od H1 do H4, gdzie H1 oznacza materac miękki, H2 średni, H3 twardy, H4 bardzo twardy. Im wyższa waga użytkownika, tym twardszy powinien być materac. Materace miękkie poleca się osobom ważącym 50 kg lub mniej, bardzo twarde tym, które ważą więcej niż 80 kg.

Nie oznacza to, że osoby, które ważą mało, śpią na miękkich materacach i się w nich zapadają, a te, które ważą więcej, śpią na twardych niczym deska. Odczucia twardości i miękkości są bardzo subiektywne i związane właśnie z wagą użytkownika. Jeśli ktoś poszukuje bardzo miękkiego materaca, powinien postawić na taki, którego warstwę wierzchnią stanowi dopasowująca się do kształtu ciała pod wpływem temperatury pianka termoelastyczna.

Warto też pamiętać, że materace piankowe są nieco bardziej miękkie niż materace sprężynowe. Te drugie poleca się przede wszystkim osobom o podwyższonej wadze.

Osobną kwestią jest wzrost użytkownika. Materac powinien być tak dobrany, by był przynajmniej o 20 cm dłuższy, a jeśli ktoś ma bardzo dużą stopę, to nawet o 30 cm. Wynika to z faktu, iż długość leżącego ciała jest większa właśnie o długość stopy. Ponadto mało kto kładzie głowę na krawędzi materaca, więc warto mieć stosowny zapas. Większość materacy dostępnych w sprzedaży ma standardową długość 200 cm. Niektóre materace młodzieżowe mają 180 cm. Jeśli ktoś potrzebuje dłuższego materaca, powinien zamówić go na wymiar. Taką usługę realizuje np. marka Hilding Anders.

W jakim sklepie najłatwiej i najtaniej kupimy materac w Bydgoszczy

Lista sklepów stacjonarnych oferujących materace w Bydgoszczy jest długa i nie będziemy jej tu w całości przytaczać. Dość powiedzieć, że jeśli ktoś będzie chciał kupić nowy materac, na pewno nie będzie miał problemu ze znalezieniem.

Pozostaje kwestia wygody robienia zakupów i ceny. Oczywiste jest, że kupując materac, chcemy, żeby był dobry i tani. Ofertę sklepów stacjonarnych najwygodniej porównać osobiście, ale zajmuje to nieco czasu. Dlatego lepszym rozwiązaniem wydaje się skorzystanie z możliwości, jakie daje internet. Na stronie materacebydgoszcz.eu można zapoznać się z kompletną ofertą materacy skierowaną do różnych grup odbiorców, w tym do alergików i osób borykających się z bólami stawów lub kręgosłupa. Ceny w sklepach internetowych zazwyczaj są niższe niż w stacjonarnych, więc warto z takiej oferty skorzystać. Dodatkowym plusem jest dostawa do domu, pod drzwi. To istotne zwłaszcza w przypadku ciężkich materacy sprężynowych, ale i piankowy ze względu na gabaryty nie jest łatwy w transporcie. Zamówienie w sklepie internetowym rozwiązuje ten problem.


Podobne wpisy

Powiązane treści