Bydgoszcz
15C
Opady
72% wilgotność
Wiatr: 4km/h S
H 16 • L 14
13C
Pt
14C
Sob
15C
Nd
16C
Pon
12C
Wt
Relacja na żywo z dróg w Bydgoszczy i regionie w naszej nowej usłudze TRAFFIC. Kliknij, aby zobaczyć więcej.
Metropolia BydgoskaBydgoszczSportJaki skład Polonii na sezon 2019? Żużlowe okienko transferowe otwarte
Żużel_Polonia-Krosno_SG (55)
01.11.2018 | 11:19

Jaki skład Polonii na sezon 2019? Żużlowe okienko transferowe otwarte

1 listopada otworzyło się okienko transferowe w rozgrywkach żużlowych.

Na zdjęciu: Rene Bach był jednym z liderów Polonii w sezonie 2018. Duńczyk wyraził chęć dalszych startów w klubie z ul. Sportowej.

Fot. Stanisław Gazda / archiwum

Od czwartku, 1 listopada kluby PGE Ekstraligi, Nice Polskiej Ligi Żużlowej (I ligi) i Polskiej Ligi Żużlowej (II ligi) mogą oficjalnie podpisywać umowy z zawodnikami i dokonywać transferów. 

Właśnie dzisiaj otworzyło się okienko transferowe. Kibiców bydgoskiej Polonii najbardziej interesuje to, jaki będzie kształt zespołu, który walczyć będzie o ligowe punkty w sezonie 2019.


WSZYSTKIE INFORMACJE Z CZARNEGO SPORTU W NASZYM SERWISIE – ŻUŻEL BYDGOSZCZ


Polonia – jak jeszcze niedawno zadeklarował jej prezes Jerzy Kanclerz – chce w 2020 roku włączyć się do walki o awans do Nice Polskiej Ligi Żużlowej (I ligi). Na razie, w klubie z ul. Sportowej 2 rozpoczyna się myślenie o zbudowaniu składu na nadchodzący sezon. – Nie ukrywam, że w kadrze mogłoby być 10-11 zawodników – przyznał Kanclerz.

Kilka tygodni temu „Przegląd Sportowy” poinformował, że na liście życzeń Polonii są Edward Mazur i Brytyjczyk Edward Kennett, a także Kamil Brzozowski. Wiadomo, że na najbliższe dwa sezony ważną umowę z Polonią mają Słoweniec Matic Ivacic, Niemiec Valentin Grobauer oraz młodzieżowcy Mateusz Jagła i Tomasz Orwat, choć jeszcze jakiś czas temu tego ostatniego łączono z transferem do I-ligowego Zdunek Wybrzeża Gdańsk (media spekulowały, że w ramach wymiany na Sportową miałby trafić Dominik Kossakowski).

Prezes Kanclerz zdradził także, że chęć dalszych startów w Polonii zadeklarowali jej liderzy w sezonie 2018 – Duńczyk Rene Bach i Francuz Dimitri Berge. Pod znakiem zapytania stoi przyszłość krajowych zawodników: Oskara Ajtnera-Golloba oraz Damiana Adamczaka. Szef klubu ze Sportowej zdradził, że do zespołu ma dołączyć trzech żużlowców: dwóch seniorów oraz jeden młodzieżowiec.


Powiązane treści