Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Jaki smartwatch do biegania kupić?

Dodano: 22.12.2021 | 15:00

Na zdjęciu:

Fot. pexels.com

Smartwatch sportowy znacznie ułatwia wykonywanie treningów. Inteligentny zegarek powiadomi Cię o tempie, tętnie, spalonych kaloriach czy pokonanym dystansie. Na jakie funkcjonalności warto zwrócić uwagę? Jaki smartwatch do biegania wybrać?

Smartwatch sportowy – dlaczego warto go mieć?

Inteligentne urządzenie, które rejestruje parametry Twoich treningów to duże ułatwienie. Możesz śledzić swoje postępy w aplikacji na smartfonie lub bezpośrednio na smartwatchu podczas treningu.

  • Monitorowanie aktywności fizycznej i motywowanie

Smartwatch zapisuje szereg informacji dotyczących Twojej wydolności – następnie możesz analizować je w przejrzystej aplikacji na smartfonie. Bieganie, pływanie, jazda na rowerze, jogging, spacer i wiele innych – to wszystko możesz analizować, korzystając ze sportowego zegarka. Dzięki temu widzisz progres, ale również aspekty, nad którymi warto popracować. Smartwatch sportowy to Twój personalny trener, który udzieli Ci pomocnych wskazówek podczas ćwiczeń.

  • Kontrolowanie parametrów zdrowotnych

Smartwatch oprócz monitorowania aktywności fizycznej dostarczy Ci szeregu informacji na temat parametrów zdrowotnych. Możesz uzyskiwać informacje dotyczące swojego snu – jego jakości, długości fazy REM, snu płytkiego i głębokiego. To także możliwość regularnego monitorowania tętna, co pozwala wychwycić ewentualne nieprawidłowości. Smartwatch dostarczy również danych dotyczących natężenia stresu czy cyklu menstruacyjnego.

  • Sprawdzanie powiadomień, sterowanie muzyką, odbieranie połączeń

Smartwatch jest kompatybilny ze smartfonem – dzięki temu przy pomocy zegarka możesz odbierać połączenia, sprawdzać powiadomienia z wybranych aplikacji czy sterować muzyką. Ta funkcjonalność może sprzyjać wydajnej pracy – wystarczy odłożyć smartfon, a w przypadku ważnych powiadomień dostaniesz informację na ekranie smartwatcha. Dzięki temu ograniczysz rozpraszacze.

Inteligentny zegarek może Ci służyć praktycznie jak drugi telefon – wystarczy, że skorzystasz z karty e-SIM (dostępna w Orange). Dzięki temu możesz wykonywać połączenia, pisać SMS-y czy korzystać z internetu. To bardzo wygodne podczas treningów – nie musisz zabierać ze sobą smartfona, ponieważ smartwatch pozwoli Ci odebrać ważne połączenie czy zadzwonić. Możesz pozostać w kontakcie z bliskimi, gdziekolwiek jesteś.

Smartwatch do biegania – jaki wybrać?

Jaki model sportowego smartwatcha wybrać? Na jakie parametry zwrócić uwagę? Jeśli szukasz inteligentnego urządzenia, które dotrzyma Ci kroku podczas treningu, będzie monitorować Twoje parametry życiowe, a w razie potrzeby z powodzeniem zastąpi Ci smartfon, zwróć uwagę na te funkcjonalności:

  • Lokalizacja GPS

Wbudowany GPS w zegarku pozwala zapisywać trasy biegowe z dokładnością co do metra. Dzięki temu nie musisz zabierać ze sobą smartfona, by zapisać trasę za pomocą połączenia Bluetooth ze smartwatchem. GPS pozwoli Ci zbierać dokładne statystyki przebiegniętych tras czy tych przebytych na rowerze.

  • Czas pracy na jednym ładowaniu

W sportowych smartwatchach istotna jest pojemność baterii, szczególnie w przypadku zegarków do biegania z GPS-em, który pochłania sporo energii urządzenia. Czas pracy na jednym ładowaniu może w takim przypadku spaść z dwóch tygodni użytkowania do kilku godzin przez wzgląd na regularną pracę GPS-u. Zwróć zatem uwagę na pojemność baterii smartwatcha, by korzystać z urządzenia wydajnie.

  • Ilość mierzonych parametrów

Pomiar tętna, tempa, przebytych kilometrów czy ilości kroków to podstawowe funkcjonalności. Jeśli szukasz profesjonalnego smartwatcha sportowego, warto rozważyć także parametry, takie jak wodoodporność, GPS, mapy terenów, ciśnienie, rzeczywisty puls czy rozbudowane tryby sportowe o szerokim przekroju aktywności. Dopasuj ilość parametrów zegarka do swoich potrzeb – inny smartwatch sportowy przyda się, jeśli rozpoczynasz treningi, a inny, jeśli ćwiczysz już od jakiegoś czasu i masz bardziej sprecyzowane potrzeby.

Gdzie kupić dobry smartwatch do biegania

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem smartwatcha do biegania warto sprawdzić ofertę na tego typu urządzenia w sklepie Orange: https://www.orange.pl/esklep/smartwatche-i-smartbandy.