Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Jakie ozdoby na Wielkanoc można przygotować własnoręcznie?

Dodano: 23.11.2022 | 10:58

Na zdjęciu: Efektowny i jednocześnie prosty pomysł na dekoracje na Wielkanoc, to przygotowanie ozdób z filcu.

Fot. nadesłane

Dekoracje wielkanocne każdego roku zdobią stoły, okna, drzwi oraz inne elementy domu. Można kupić gotowe ozdoby, bądź też postawić na własnoręcznie przygotowane dekoracje. Można też kupić gotowe elementy, z których szybko i łatwo można stworzyć wyjątkowe, jedyne w swoim rodzaju dekoracje, które na długo będą cieszyć oko.

Ozdoby wielkanocne – must have w każdym domu

Ozdoby wielkanocne to bardzo przyjemny dodatek do wystroju wnętrz, właśnie w czasie trwania Świąt Wielkiej Nocy. Dzięki nim cała rodzina poczuje świąteczny klimat, który wniesie dużo radości i koloru do każdego domu. 

Jeśli chodzi o dekoracje, warto jest postawić na wielkanocne DIY i samemu spróbować przygotować piękne ozdoby. Nie trzeba wydawać na nie dużych sum pieniędzy, a o pomoc można poprosić najmłodszych domowników. Wspólne rękodzieło zbliży do siebie całą rodzinę i pozostawi miłe wspomnienia na długi czas.

Wielkanocne DIY z filcu

Efektowny i jednocześnie prosty pomysł na dekoracje na Wielkanoc, to przygotowanie ozdób z filcu. Do ich wykonania nie są potrzebne duże zdolności manualne, a dla osób, które wątpią w swoje umiejętności, dostępne są też gotowe zestawy kreatywne. Korzystając z szablonów, które można znaleźć w Internecie, łatwo można udekorować stół, tworząc na przykład etui na sztućce czy obręcz na serwetkę. Z filcu łatwo też można przygotować kolorowe kwiaty i włożyć je do wazonu, który stanie na stole podczas świątecznego śniadania.

Własnoręcznie robione dekoracje na wielkanocny stół

Najbardziej popularnymi ozdobami wielkanocnymi są oczywiście pisanki. Wystarczy ugotować jajka i ozdobić je w dowolny sposób. Można również przygotować wydmuszki, na których dzieci mogą malować zajączki, kurczaczki, czy inne wielkanocne motywy. 

Świetny pomysł na świąteczną ozdobę to także własnoręcznie ozdobiony słoik, do którego wkłada się świeczki. 

Ozdoby wielkanocne DIY z papieru

Wielkanocne ozdoby można przygotować również z papieru. Oprócz białych lub kolorowych kartek przydadzą się także nożyczki, klej, świąteczne serwetki lub pudełka. Z papieru można wykonać między innymi prosty stroik wielkanocny, do którego można włożyć słodycze, gałązki czy skorupki jaj. Kolejny pomysł to własnoręcznie wykonane papierowe torebki, pokryte namalowanymi kwiatami czy pisankami. Można włożyć do nich drobne prezenty dla najbliższych osób. 

Wielkanocne DIY z pewnością przyniesie o wiele większą satysfakcję, niż gotowe dekoracje. Z prostych elementów, które każdy posiada w swoim domu, można stworzyć oryginalne ozdoby, które będą prezentować się równie pięknie na wielkanocnym stole.