[awesome-weather owm_city_id="3102014" location="Bydgoszcz" units="C" size="wide" show_icons="1" custom_bg_color="#070738"]
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Jakub Nizioł odchodzi z Astorii. Podpisał kontrakt z mistrzem kraju

Dodano: 20.06.2022 | 13:37

Na zdjęciu: Jakub Nizioł, Andrzej Pluta i Michał Krasuski to trójka zawodników, których w przyszłym sezonie nie zobaczymy w barwach Enea/Abramczyk Astorii Bydgoszcz.

Fot. Archiwum

Jakub Nizioł to kolejny zawodnik, którego nie zobaczymy już w barwach Enea/Abramczyk Astorii Bydgoszcz. W poniedziałek (20 czerwca) przekazano, że jego nowym klubem został aktualny mistrz kraju Śląsk Wrocław.

W sezonie 2021/2022 Nizioł był jednym z kluczowych zawodników „Asty”. W jej barwach rozegrał w minionych rozgrywkach 29 spotkań, w których średnio zdobywał 11,9 pkt. na mecz (62% skuteczności w rzutach z gry), do tego dokładał ponad 7,7 zbiórki i blisko 1,5 asysty. Nizioł słynął w minionym sezonie z efektownych zagrań, czego efektem były dwie nagrody dla niego: najbardziej energetycznego zawodnika oraz akcji sezonu.

Jednocześnie w poniedziałkowym (20 czerwca) komunikacie poinformowano, że nowym klubem, w którym występować będzie Nizioł, jest aktualny mistrz kraju Śląsk Wrocław, z którym były gracz „Asty” związał się dwuletnią umową. To szósty zawodnik, który rozstał się z „Astą” po tym sezonie.

Z bydgoskim klubem wcześniej pożegnali się Michał Chyliński (podpisał kontrakt z Grupa Sierleccy Czarnymi Słupsk), Andrzej Pluta (Trefl Sopot), Michał Krasuski (Polski Cukier Pszczółka Start Lublin), Michał Aleksandrowicz i Patryk Kędel (obaj szukają klubów). W klubie z Lublina pracować będzie także Artur Gronek, a wiele wskazuje na to, że w Bydgoszczy nie będą grali także Amerykanie: Alan Herndon, Rod Camphor i Wes Washpun oraz Łotysz Klavs Cavars.

Jakub Nizioł odchodzi z Astorii. Podpisał kontrakt z mistrzem kraju
0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments