Bydgoszcz
13C
Słonecznie
62% wilgotność
Wiatr: 4km/h NNW
H 13 • L 13
18C
Sr
18C
Czw
20C
Pt
17C
Sob
20C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaPowiat BydgoskiPolitykaJan Czekajewski odszedł na emeryturę. Ale nie zamierza opuszczać urzędu
Jan Czekajewski, Jacek Grzywacz, Białe Błota - ST
03.01.2018 | 10:10

Jan Czekajewski odszedł na emeryturę. Ale nie zamierza opuszczać urzędu

W najbliższych miesiącach gminą będzie rządził Jan Jaworski.

Na zdjęciu: Jan Czekajewski odszedł na emeryturę.

Fot. ST

Nowy Rok przyniósł zmiany w białobłockim urzędzie. Kierujący nim ostatnio Jan Czekajewski odszedł na emeryturę, choć nadal zamierza angażować się w sprawy gminy. Na jej czele stać będzie niedawno powołany nowy zastępca, Jan Jaworski.

Jan Czekajewski odszedł na emeryturę z początkiem roku. Wcześniej – między 30 listopada a 15 grudnia – był na zwolnieniu lekarskim. W tym czasie odbyło się uroczyste podpisanie listu intencyjnego w sprawie budowy obwodnicy Białych Błot. W bydgoskim ratuszu gminę reprezentował przewodniczący rady gminy Jacek Grzywacz, który jednak nie miał uprawnień do parafowania dokumentu. Podpis został już jednak uzupełniony przez Czekajewskiego po powrocie do pracy.

Wobec czekającej zastępcę wójta emerytury i aresztowania Macieja K. pojawiło się ryzyko, że wojewoda wprowadzi do urzędu komisarza. – Nie byłoby to dobre dla mieszkańców – przestrzegał podczas grudniowej sesji Grzywacz. Aby do tego nie dopuścić, Czekajewski utworzył stanowisko II zastępcy wójta, którym został Jan Jaworski.

Nowy zastępca w pierwszych dniach sprawowania urzędu nie był zbyt rozmowny. Zapytany o powrót na stanowisko (wcześniej pełnił je już w 2008 roku i w latach 2012-2014) mówił: Byłem z gminą, śledziłem informacje, obserwowałem, co się dzieje i doszedłem do wniosku, że rzeczywiście trzeba przyjść. O najbliższych miesiącach więcej mówił Czekajewski. – Jest dużo spraw zaczętych.  Ja o nich wiem, Jan Jaworski też zna te sprawy i myślę, że gdybyśmy byli wspólnie, to będzie to sprawniej przebiegało – tłumaczył za to Czekajewski.

Podczas ostatniej sesji rady gminy Czekajewski odebrał podziękowania od radnych i urzędników. W najbliższych tygodniach zamierza odpocząć od pracy w urzędzie, ale nie wyklucza, że później ponownie zaangażuje się w życie gminy. – Będę chciał jeszcze pomóc, przynajmniej przez ten rok, który będzie trudny dla gminy – mówił Czekajewski. Jaworski od razu zapewnił, że chętnie z takiej pomocy skorzysta.

Najbliższa, styczniowa sesja ma być poświęcona m.in. planom budowy obwodnicy.


Powiązane treści