Bydgoszcz
3C
93% wilgotność
Wiatr: 1km/h SW
H 4 • L 2
10C
Sr
15C
Czw
16C
Pt
10C
Sob
9C
Nd
Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]
Metropolia BydgoskaBydgoszczPolitykaJan Szopiński wraca do wyborczej gry. Będzie liderem bydgoskiej listy do sejmiku
Rafał Bruski Jan Szopiński Bydgoszcz
13.09.2018 | 14:57

Jan Szopiński wraca do wyborczej gry. Będzie liderem bydgoskiej listy do sejmiku

O swojej decyzji obecny wiceprzewodniczący rady miasta poinformował na Facebooku.

Na zdjęciu: Jan Szopiński (z prawej) w mijającej kadencji nie szczędził gorzkich słów prezydentowi Rafałowi Bruskiemu, ale w głosowaniach generalnie się nie wyłamywał.

Fot. Sebastian Torzewski

Dwa tygodnie temu komitet SLD Lewica Razem ogłosił listy z kandydatami do rady miasta. Zabrakło na nich nazwiska jej obecnego wiceprzewodniczącego Jana Szopińskiego. Ten nie ukrywał rozczarowania i deklarował, że w najbliższych wyborach w ogóle nie wystartuje. Ostatecznie zmienił zdanie.

Nie spodziewałem się, że po ujawnieniu tych decyzji otrzymam tak dużo sms-ów, maili i telefonów z głosami zdziwienia i oburzenia – napisał w środę wieczorem na Facebooku Szopiński, tłumacząc, że głosy te przekazywane były „nie tylko przez członków SLD, ale także przez znajomych i nieznajomych przedstawicieli innych ugrupowań politycznych oraz mieszkańców Bydgoszczy nienależących do partii”. Efekt – deklaracja o starcie w wyborach do sejmiku województwa. Szopiński będzie liderem bydgoskiej listy.

Miejsce w wyborach do sejmiku nietrudno było odczytać jako wotum nieufności wobec działań Szopińskiego w radzie miasta w mijającej kadencji. Gdy zapytaliśmy o to przewodniczącego regionalnych i lokalnych struktur Sojuszu Ireneusza Nitkiewicza, ten przekonywał, że ta propozycja była wręcz wyrazem uznania dla Szopińskiego. – Był on naszym nieformalnym i formalnym liderem klubu radnych – wtórował mu radny Tomasz Puławski.


WSZYSTKO O KAMPANII W NASZYM SERWISIE –  WYBORY 2018 BYDGOSZCZ


Bezsprzecznie Jan Szopiński jest jednym z najaktywniejszych radnych w obecnej kadencji. Wielokrotnie zdarzało mu się wyrażać zdanie odrębne od klubowej linii, krytykował prezydenta Rafała Bruskiego, nie szczędził też uszczypliwości Annie Mackiewicz, z którą przegrał czerwcowe prawybory, które zadecydowały, że to zastępczyni prezydenta będzie rywalką Bruskiego w wyborach. W głosowaniach generalnie jednak nie wyłamywał się z koalicyjnych obowiązków, często tłumacząc, że jego kredyt zaufania jeszcze się nie wyczerpał.

Aktualnie Szopiński zapowiada, że jeśli zostanie radnym wojewódzkim, będzie aktywnie działał także na forum rady miasta. – Da mi to możliwość prezentowania tam państwa spraw – tłumaczy na Facebooku. Przyszłemu prezydentowi zapowiada również, że będzie „jeszcze bardziej aktywny niż w mijającej kadencji”. – Zależy mi na tym, aby zarówno Bydgoszcz zyskiwała nowe możliwości finansowania jej rozwoju, jak też żeby jak najpełniej rozwiązywać lokalne i osobiste problemy mieszkańców – podsumowuje Szopiński.

Oprócz niego liderami list SLD Lewica Razem do sejmiku będą: Ryszard Molus, Jerzy Wenderlich, prof. Magdalena Osińska, Henryk Grobelny oraz Stanisław Pawlak.


Powiązane treści