Lista odwołanych wydarzeń i zamkniętych miejsc [AKTUALIZACJE NA BIEŻĄCO]

Janusz Chabior w Bydgoszczy. Spotkanie odbędzie się w hotelu Bohema

Dodano: 12.12.2022 | 12:08

Na zdjęciu: Spotkanie z Januszem Chabiorem odbędzie się w hotelu Bohema (Konarskiego 9). Poprowadzi je Tomasz Raczek.

Fot. mat. prasowe

Grał wampira, zmęczonego życiem gangstera, oficera SB, użyczył też swojego głosu Włóczykijowi. Grał u Machulskiego, Kolskiego czy Smarzowskiego, jest jednym z ulubionych aktorów Vegi. Laureat Złotych Lwów – Janusz Chabior – jeden z najbardziej charyzmatycznych rodzimych aktorów będzie gościem cyklu Artyści w Bohemie w styczniu 2023 roku.

Janusz Chabior to wielokrotnie nagradzany aktor filmowy, teatralny i telewizyjny – od lat występuje w słynnych polskich produkcjach. Zagrał m.in. w takich kasowych przebojach jak „Pitbull”, „Służby specjalne”, „Mała Moskwa”, „Różyczka”, „Hardkor Disko”, „Ślepnąc od świateł”, „Komisarz Alex”, „Botoks”, „Wołyń„, „Furioza” czy „Jak pokochałam gangstera”. Wystąpił także w holenderskim dramacie Mike’a van Diema „Charakter”, obsypanym wieloma nagrodami na całym świecie, w tym Oscarem dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego.

Janusz Chabior wciąż zaskakuje nowymi kreacjami teatralnymi i filmowymi. Można go oglądać m.in. na scenie Teatru 6. Piętro, Polonii czy też Och-Teatru. Na dużym ekranie aktualnie zobaczymy go w świątecznej komedii „Listy do M. 5”. Krytycy i publiczność docenili jego kreację w sztuce „Made in Poland” Przemysława Wojcieszka – aktor otrzymał za nią szereg nagród. W 2010 roku odebrał Złote Lwy na Festiwalu w Gdyni za najlepszą drugoplanową rolę męską w ekranizacji tej sztuki.

Od lat zachwyca swoją aktorską wszechstronnością. Jego nazwisko w obsadzie to gwarancja niezapomnianej kreacji, która przyciąga tłumy widzów. Jak to osiąga? – Ja w aktorstwie lubię się wyżywać „Lubię improwizować na planie. Kiedy spotykam reżysera otwartego na takie propozycje, to jestem w niebie – mówi o swojej pracy aktor.

Widzowie pokochali go za otwartość, duży dystans do siebie, rewelacyjne poczucie humoru i wielkie serce. W tym kontekście hitem okazał się występ aktora i jego żony Agaty Wątróbskiej w popularnym programie TVN „Power Couple”, w którym pokazali się jako doskonale zgrany duet. Ich żartobliwe rozmowy polubiła cała Polska. Satyryczne zacięcie pary docenić mogą m.in. wszyscy obserwatorzy ich instagramowych profili.

Poza ekranem Janusz Chabior zasłynął też jako opiekun psa Batmana. Towarzyszył on artyście na planie filmu „Kilka prostych słów”. Chabior tak bardzo się z nim zżył, że postanowił go adoptować. Batman stał się przyjacielem rodziny na długie lata. Po jego śmierci Chabior zaadoptował Henia – psa okaleczonego podczas wojny w Ukrainie. Dziś w akcji „Pies z kulawą nogą” wraz z marką KRUK’s different namawia do wsparcia porzuconych psów.

Janusz Chabior w Bydgoszczy. Znamy datę

Spotkanie z Januszem Chabiorem w poniedziałek 9 stycznia 2023 roku o godzinie 18:00 w Restauracji Weranda w Hotelu Bohema w Bydgoszczy (ulica Konarskiego 9). Bilety w cenie 300 zł /osoba obejmują wstęp na spotkanie autorskie, które poprowadzi Tomasz Raczek oraz wykwintną czterodaniową kolację z napojami specjalnie przygotowaną na tę okazję przez szefa kuchni Restauracji Weranda.

CZYTAJ TAKŻE: Jan Nowicki w 2011 otwierał „Dwór Hulanka” [Archiwum VIPA]

0 0 votes
Article Rating
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jan
jan
9 miesięcy temu

Ale ich przypiliło. Widać kryzys. Z takimi nazwiskami muszą ludzi w „knajpie przy kotlecie zabawiać”